Počasí

Důležitá sdělení ohledně běhu fóra a také místo pro uživatelské diskuse týkající se celkového chodu webu. Záhodno číst. Pro všechny.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Posel
Příspěvky: 590

Počasí

Příspěvek od Posel »

Herní den: 2295. (skok!)
Reálné datum: 29.8. - 4.9.2022
Datum: 13. Mrazivce, 58. rok Nového řádu
Roční období: Zima
Událost: Trhy

Předchozí dny se nesly ve znamení pochmurnosti bez skutečného slunce. Temným mračnům se asi nad Vroengardem zalíbilo a rozhodly se tam strávit podzim svého života. Obloha sice pořád ještě ne a ne spadnout, ale na náladu lidí i tak neměl tento jev pranic dobrý účinek - hádali se kvůli úplným hloupostem a pro nějakou nadávku či ránu neměl nikdo daleko.

Dnešek je tak, svým způsobem, pro všechny vysvobozením. Dnes totiž žádná nízko položená temná mračna nehrozí. Už během noci začaly pode dveřmi hvízdat meluzíny oznamující, že vítr konečně dorazil. Jenže spolu s ním se obloha rozhodla konečně vypustit zadržovanou sněhovou nálož, což znamená pravou a nefalšovanou zimní vánici. A kdo ví, jestli zítra se z ní nestane rovnou blizard? To je starost až budoucího času, dnes se musí každý vypořádat s bělostnou barvou všude okolo a rychle narůstajícími kupami sněhu.
Jestli i v tomhle nečasu skutečně probíhají trhy, není snadné (a možná ani bezpečné) zjistit. Stánky se včera stavěly, ale je některý z obchodníků takový blázen, aby otevřel?
Uživatelský avatar
Posel
Příspěvky: 590

Počasí

Příspěvek od Posel »

Herní den: 2296.
Reálné datum: 5.9. - 11.9.2022
Datum: 14. Mrazivce, 58. rok Nového řádu
Roční období: Zima
Událost: Trhy

Vánice dál obaluje všechno vrstvou sněhu. Kolem poledního vítr dosáhne takové síly, že v lesích padne pár stromů a v Dorú odletí pár střech na návštěvu k sousedům. Pak už ale naštěstí začne pomalu slábnout a skutečné peklo tak nenastane. K večeru se konečně mezi cáry mraků objeví i obloha a hvězdy na ní pomrkávající. Nebýt závějí dosahujících až ke střechám, jistě by to mohlo působit až pohádkově.
Uživatelský avatar
Posel
Příspěvky: 590

Počasí

Příspěvek od Posel »

Herní den: 2297.
Reálné datum: 12.9. - 18.9.2022
Datum: 15. Mrazivce, 58. rok Nového řádu
Roční období: Zima
Událost: Trhy

Pohled na dokonale modrou oblohu s jen sem tam nevinně vyhlížejícím bílým mráčkem po předchozích týdnech způsobuje skoro až závrať. Obracet hlavu vzhůru ale moc není čas, když je potřeba vykopat si cestu z domu nebo opravit, co vítr poškodil. Vrstva sněhu tak pomalu přesouvá svou hmotu, na náměstí vzniklo celé bludiště sněhových tunelů, ve kterém jsou jako houby po dešti rozesety jednotlivé stánky. Tíživá atmosféra je ta tam a všude se zase začíná ozývat halas a smích.
Největší vyklizené plochy od sněhu jsou pak (logicky) na místech, kudy prošel některý z draků. Tam se ale skrývá jiné nebezpečí - sníh roztátý dračím teplem se v okolním mrazu rychle mění v kluzký led.
Uživatelský avatar
Posel
Příspěvky: 590

Počasí

Příspěvek od Posel »

Herní den: 2298.
Reálné datum: 19.9. - 25.9.2022
Datum: 16. Mrazivce, 58. rok Nového řádu
Roční období: Zima
Událost: Trhy

Včera odházený sníh přes noc získal na pevnosti a kdo zaváhal, musí dnes zaplatit daň v podobě větší namáhavosti vykopávání sebe či svého obydlí/cesty. Nadto ještě tenhle den všem ukáže, co to znamená skutečně mrazivý a lezavý vítr - jedno, kolik vrstev oblečení na sebe nacpete, on si stejně najde škvírku, kterou vás zastudí na kůži.
O mnoho lépe tak je ve sněhových tunelech na trzích, kam se vítr přecijen dostává o něco obtížněji. (Nebo doma u plápolajícího krbu, to je také velmi kvalitní možnost trávení dne.)
Uživatelský avatar
Posel
Příspěvky: 590

Počasí

Příspěvek od Posel »

Herní den: 2309. (skok!)
Reálné datum: 26.9. - 2.10.2022
Datum: 27. Mrazivce, 58. rok Nového řádu
Roční období: Zima
Událost: Pálenkové dny

Ledové království, ve které se Vroengard v předchozích dvou týdnech proměnil, konečně začíná dostávat první trhliny. Možná je to jen zdání, ale nehřeje dnes to sluníčko nějak víc? Není vítr zalézající pod kabáty teplejší? Nejsou ty kupy sněhu všude kolem o něco menší a zem kolem nich o něco mokřejší?
Zatímco jedni z toho chytají jarní náladu a už se nemůžou dočkat, až budou moci zabořit ruce do hlíny na záhoncích, druzí kroutí nevěřícně hlavou nad tou bláhovostí - zima tu bude ještě pěkně dlouho a chvilková obleva na tom nic nezmění.
Odpovědět