[Vroengardský zpravodaj]

Důležitá sdělení ohledně běhu fóra a také místo pro uživatelské diskuse týkající se celkového chodu webu. Záhodno číst. Pro všechny.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Posel

[Vroengardský zpravodaj]

Příspěvek od Posel » 10. 8. 2018 13:53

Zpravodaj je určený zejména pro navrátivší se hráče, hráče, kteří si chtějí udělat ucelený stručný přehled z herního dění na fóru, případně pro hráče, kteří jsou sice aktivní, ale nestíhají číst všechna témata.

Objevují se tu informace, jako kdo se stal novým Jezdcem, kdo nový připlul na ostrov, nebo co se stalo zajímavého; pokud to zrovna nebude nic z významných dějových linií, slaví se okurková sezóna a trošku se tu i drbe.

(Dřív, než naklušete mezi ostatní a budete se ptát, co je nového, srdečně doporučujeme probrat se nejprve právě Vroengardským zpravodajem, který vzniká právě proto, abyste si udrželi přehled.)

Uživatelský avatar
Posel

[Vroengardský zpravodaj]

Příspěvek od Posel » 14. 8. 2018 12:15

Slyšte, slyšte lide Vroengardský! Novinky nejčerstvější nejen z jezdeckého hemžení se k vám po dlouhé době opět snášejí!
Začněme zprávami nejžhavějšími, tedy těmi z proslulého Chrámu dračích vajec!

Zde donedávna choulily se nehybně tři zářivé poklady dračího plémě, aniž by se ve svém spočínání nechaly kýmkoliv vyrušit. Snad pohnutí niterní však zažily, když jejich řady rozšířil další z pokladů. A ne jen tak ledajaký! Nýbrž jezdecký!
To cihlový drak Eraias našel vzájemné zalíbení v divoké dračici! A netrvalo dlouho, by se v Chrámu neobjevilo jejich vejce nejvzácnější. To se však ve své černočervené ohnivosti vůbec neleskne. Snad z lhostejnosti k dychtivým návštěvníkům, z nichž zatím ani jeden nestal se hodným jeho vylíhnutí?
A přitom tolik nadějných duší brázdí ostrov křížem krážem, když přijaly jej jako svou novou domovinu!

Napřed svou nožkou břehu se opatrně dotkla jižanská dívenka Toiri, která sem přicestovala po boku svého bratra, jenž se rozhodl rozšířit rodinný obchod na daleký sever. Jen kdyby jejím snahám o objevování těch nejzazších zákoutí v cestě nestála její opatrovnice Glenda! Avšak důvtipná Toiri si vždy najde skulinku, aby se z jejích tenat na chvilku vymanila.
Dalším nováčkem, dychtícím po přízni některého z dračích vajec, jest zručná pekařka Hevrana! Která v brzkých ranních hodinách stává, aby napekla do zásoby spoustu nejen kynutých dobrot, po kterých ani drobečky nezbývají. Její maličké pekařství získává na věhlasu a kdo ví, jestli bude mít vůbec čas se ještě jednou do chrámu podívat! Otázkou zůstává, jestli by i ona sama chtěla, když jezdkyně Narrasha snažila se pekařce sny o vlastním drakovi rozmluvit. A že její malinová Gailath byla víc, než-li nápomocná, byť to tak nejspíš nezamýšlela.

Nesmíme samozřejmě zapomenout ani na zástupce sličného lidu, neb ani elfové nejsou touhám odolní, obzvláště, jedná-li se o svazek, o který se sami historicky přičinili!
Vítáme na Vroengardě neohroženou elfku Destiny i éterickou Nimue! Obě již měly svou čest s jezdci i draky, leč, nalijme si čistého vína, Destiny to rozhodně měla obtížnější, když cestu skřížila samotnému Varnysovi, drakovi, kterému v hlavě cvakají kolečka hlavně pro vymýšlení záludných léček a kousků.

A i osudem zkoušení půlelfové rozhodli se na Vroengardě nalézt kýžený klid a bezpečí. Záhadou obestřená Morwen utíká před svou neblahou minulostí. I hudebnice Lyra se snaží nalézt úlevu od neustálého útěku před stíny událostí minulých. Snad nově navázané známosti pomohou jim opět najít víru v dobro a uvěřit, že konečně mohou spát spánkem nerušeným.
Drby z bašty chcete slyšet? Však se na vás právě řítí!

Samozřejmě nelze nezačít pikantnostmi z milostného života našich neohrožených bojovníků za lepší svět! Tak předně, neodbytný Walron nenechává se rozhodit nějakým tím hrubějším chováním ze strany naší urgalí slečnky Narrashy. Snad naopak, čím více se rohatá jezdkyně snaží svým citům poručit a bývalého kata od sebe odehnat, tím více je to k sobě táhne! A že si konečně mohou tyto dvě drsné hrdličky svou vzájemnou lásku a náklonnost písní vyznat, když se Narrasha naučila po lidsku!

Někteří už jsou ale ve svých vztazích dále, než je opatrné přešlapování před první metou. Ano! Dokonce už dávno zaběhli na domácí a skórovali tak zářivě, až z toho Sindúal otěhotněla! A kdo jiný by měl být otcem, než-li mladý pán Styr, který však sám se mnohdy jako dítě chová. Kdo že jej dosadil do pozice Velitele? Chudák, Sindúal, zvládne vychovávat hned dva výrostky? Nechme se překvapit! Jen co slezou poslední sněhy a jaro se začne hlásit o slovo!

Možná, že se do té doby stihne svatba Ederana s Palú! Když už se s ní tak magicky zasnoubil! Inu, uvidíme, jestli rozprava na toto téma vedená v hřejivém Hostinci u Tančícího draka nad borůvkovými knedlíky věci rozhýbá, či nikoliv.

A jakpak asi dopadne romance mezi Noxem a Shagym? A co teprve pečlivě skrývaná láska Sandry k Hatimu?! Neměli by se dotyční spíše řídit heslem: Co je v domě, není pro mě? A nebo právě naopak? Nebojte, naši zpravodajové pracující v utajení jsou jim v patách!
Že chcete slyšet i o jiných věcech, než-li o lásce? Inu, vaše přání je mi rozkazem!

Nejčerstvější jezdec Edric, vyvolený jezdeckým drakem Reywëm, snad z touhy po klidném místě pro rozjímání, zbudoval si v lese srub, kde své myšlenky si uspořádává. Vždyť tolik překotných událostí se mu za tak krátkou dobu stalo! Nebo se pouze snaží ulejvat ze společenských událostí? Kdo ví!

Leč důsledná Velitelka Palú uspořádala plavecký výcvik, kam nejen Edrica vylákala. Přidali se i Walron s Johanem. Richard se coby plavčík poflakoval v mělčině, zatímco se modlil, by nemusel ruku k dílu přiložit.
Což se mu i vyplnilo, neb Edric s Walronem již plavat uměli a Johanovi danou problematiku Palú osvětlila natolik bravurně, že této dovednosti položil nejen solidní základy, ale ani náznakem se netopil!
V rámci výcviku si Edric odnesl trofej v podobě vyloveného zlomeného meče s nejasnou minulostí a o Walronovi se zjistilo, že je nudista!
Dále by vás jistě mohl zajímat fakt, že jezdkyně Narrasha se svojí Malinou vstoupily do léčitelského řádu, kde operuje i její soukmenovec, Karum. Co jen ty urgaly na OS tolik láká?

Nenechte se však mýlit, ostatní řády nestrádají! Nýbrž o rozuprchlé jezdce se opět rozrůstají! Na ostrov vrátil se v Beorských horách zapomenutý trpasličí jezdec Whurgan se svým Mortairem. A při své vlastní misi u trpaslíků Shairen s Rhonys na Chinyere s Faelirem narazili! I ty vyslovily zájem vrátit se zpět! Jak jen se vypořádají s tolika změnami, kterých se za tu dobu jejich nepřítomnosti udály? Inu, jistě s grácií sobě vlastní!

Stejně, jako se musí Richard vypořádat s tím, že jej Vespërlan přivedla do duševně požehnaného stavu!

Uživatelský avatar
Posel

[Vroengardský zpravodaj]

Příspěvek od Posel » 12. 11. 2018 9:28

Že dlouho jsme se neozvali s novinkami pro potěchu poveškeré zvědavosti? Že snad ani nic ke zmínce není? Ale kdeže! Jen se začtěte níže.
V Chrámu dračích vajec stále panuje napětí hmatatelné, neboť dračí poklady drnkají na nitky nervové všech dychtivých duší, když se ke klubání ne a ne odhodlat. A na výběr mají! Ne, že ne. Vždyť hned zkraje po připlutí se jim byla ukázat nová obyvatelka ostrova, Ranatar! Nebo snad touží po horečnějším hemžení kolem své maličkosti? Aby novicové svou neustálou přítomností narušovali jinak zimní klid panující vůkol? Inu, nenechte se vybízet dvakrát a spěchejte zkusit své štěstí! A nenechte se rozhodně odradit po prvním nezdaru, vždyť neoplývá v celé Alagaësii nikdo poťouchlejším humorem, než-li dráčata ukrytá v bezpečí svých skořápek.
Nebo snad zájem obyvatelů k sobě strhly proběhnuvší trhy, kde roztodivné vůně a chutě mámily smysly všem ostrovanů? Či pozornost uzurpovalo nabízené, exotické zboží? Vždyť kdo by odolal hořko, štiplavé chuti kávy dovezené poprvé z dalekého jihu! Ať už svojí chutí oslovila, či odradila, do povědomí všech se rozhodně zapsala.
A jak, že se jezdci mají? Inu, čtěte dále!

Na ostrov konečně po dlouhé době zavítaly zpět Shairen s Rhonys. A hned se ujaly Narrashy s Malinou. Nutno podotknouti, že dračicím to seznamování a tužení dračích vztahů šlo lépe. Za to Shairen jistě svými slovy zamíchala Narrashe hlavinkou a snad i otřásla základy jejího přesvědčení. Na druhou stranu musíme uznat, že urgalí jezdkyně své jezdecké začátky rozhodně nemá lehké. Starosti se na její rohatou hlavinku valí ze všech stran. A ne a ne si v tom galimatyáši udělat pořádek! Tu nasadí brouka do hlavy Walron! Onde zase děsí silou dračího pouta Richard. A do toho se přidá Shairen se svojí neutuchající výřečností.
Není divu, že Narrasha zatoužila upustit páru v podobě karbanu se Shagym!
Ale určitě nebude tak zle! Jak se říká, všechno zlé je pro něco dobré. A po delší době konečně Narrasha s Malinou našláply na cestu společnou, kde jako sobě rovné, partnerky duše, stanou si po boku a budou kráčet/létat věčností.
Vždyť už se vlastně Malina ani nejmenuje Malina, ale společnými silami nalezly jméno nejvhodnější! Od nyní až do nejdelší věčnosti Narrasha bude sedlat Gailath! Jen k tomu prvnímu letu se ne a ne dostat.

I v jiných řadách se však událo mnohé, důležité. Proto slyšte, že společnými silami Hati se Sandrou dospěli ke konečné verzi přísahy řádu Záře Fénixe. A aby toho nebylo málo, začali své učedníky trýznit lekcemi magického očarování v podobě pečetění. Inu, jen si dát pozor, aby si studentíci nakonec nezapečetili vlastní mozky proti novým poznatkům!

A pokud by se přece jen dračí jezdci cítili vyčerpaní a na dně svých psychických a fyzických sil, mohou si, díky Palúreině iniciativě, jít odpočinout do nově zřízené, vůní bylinek prosycené parní lázně!

Odpovědět