Počasí

Důležitá sdělení ohledně běhu fóra a také místo pro uživatelské diskuse týkající se celkového chodu webu. Záhodno číst. Pro všechny.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Posel

Počasí

Příspěvek od Posel » 28. 4. 2018 19:03

Aktuální informace o tom, jaké počasí vás čeká a nemine v daném herním dni :)
Nezapomeňte, že vždy po poslední neděli v měsíci probíhá časový skok o cca 14 dní, aby nám herní čas trochu rychleji utíkal a vaše postavy měly skutečně možnost se vyvíjet.
(Pokud byste potřebovali vědět více, drobný popis našeho herního kalendáře a popisky jednotlivých svátku naleznete prozatím ještě na starém fóru zde.

Uživatelský avatar
Sindúal

Počasí

Příspěvek od Sindúal » 28. 4. 2018 19:09

Herní den: 1503.
Reál. datum: 30. 4. - 6. 5. 2018
Datum: 30. Lijavce, 56. rok Nového řádu
Roční období: Podzim
Událost: -

V posledních dnech vládlo na ostrově poměrně chmurné počasí s přehršlí srážek a ranních mlh. Babí léto bylo dávno pryč a nikdo nemohl pochybovat, že sychravý podzim si zcela převzal vládu. Poslední den druhého podzimního měsíce se ale přeci jen o něco lišil, obloha sice byla pořád zatažená nepříjemně šedavými mraky, ale žádný déšť se dnešního dne nekonal. A kupodivu bylo i relativně teplo, snad díky jižnímu větru, který sem zavál trochu příznivější klima.

Uživatelský avatar
Posel

Počasí

Příspěvek od Posel » 7. 5. 2018 9:06

Herní den: 1504.
Reál. datum: 7. 5. - 13. 5. 2018
Datum: 1. Opadanu, 56. rok Nového řádu
Roční období: Podzim
Událost: Vlčí hony

Ani dnešek se neponese v duchu mlhavého, šedavého sychrava s nepříjemným mrholením, které by všem bytostem na ostrově kazilo náladu. Ba naopak, dnešek se sice bude zpočátku halit do mléčného, chladného oparu. Ten však vycházející slunko rozežene a zbytek dne si návštěvníci přírody skutečně vychutnají, neboť barevné lístky budou skutečně hrát veskrze zářivými a jasnými barvami. A všudypřítomný větřík si bude pohrávat nejsem s uschlým lupením povalujícím se na zemi.

Uživatelský avatar
Sindúal

Počasí

Příspěvek od Sindúal » 13. 5. 2018 21:45

Herní den: 1505.
Reál. datum: 14. 5. - 20. 5. 2018
Datum: 2. Opadanu, 56. rok Nového řádu
Roční období: Podzim
Událost: Vlčí hony

Dnešního dne nebude po ranní mlze typické pro podzimní dny ani stopy. Zato bude ale celý den pořádně sychravě pofukovat. A odpoledne ten nepříjemný vítr dokonce přivane nad ostrov nehezky šedivé mraky. Staří kmetové budou prorokovat, že z těhle mraků dozajista zaprší... a budou mít pravdu!
V době, kdy se odpoledne začne přehoupávat do večera, se spustí nepříliš silný ale zato velmi vytrvalý déšť. Ten vydrží až do do pozdní noci.

Uživatelský avatar
Sindúal

Počasí

Příspěvek od Sindúal » 21. 5. 2018 9:14

Herní den: 1506.
Reál. datum: 21. 5. - 27. 5. 2018
Datum: 3. Opadanu, 56. rok Nového řádu
Roční období: Podzim
Událost: Vlčí hony

Během noci se déšť nad ostrovem uklidnil, ale nedlouho poté, co ráno vyhnalo lidi ven za prací, se z šedivých mračen začaly zase spouštět drobné dešťové kapičky. Nešlo o déšť silný, vlstně byl natolik jemný, že to lákalo až k mávnutí rukou, že trocha vody přeci nikoho ještě nezabila. Jenže pokud zůstanete venku dost dlouho, promáčí vás tyhle malé kapičky mnohem důkladněji než velký prudký lijavec.
Díky zatažené obloze přijde šero a tma na ostrov dříve než jindy. Během noci ale zesílí vítr a mezi mračny tu a tam prosvitne hvězda.

Odpovědět