Počasí

Důležitá sdělení ohledně běhu fóra a také místo pro uživatelské diskuse týkající se celkového chodu webu. Záhodno číst. Pro všechny.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Posel
Příspěvky: 550

Počasí

Příspěvek od Posel »

Herní den: 2251.
Reálné datum: 13.6. - 19.6.2022
Datum: 29. Opadan, 58. rok Nového řádu
Roční období: Podzim
Událost: Vlčí hony, Svátky předků a Dny šedé mlhy

Bahno včerejšího dne přetrvává i do toho dnešního, alespoň tedy do doby než se časně odpoledne nachýlí slunko ke svému západu. Poté teploty citelně poklesnou a rozčvachtaná bahnitá břečka ztvrdne na kámen. Také se objeví lezavý ledový vítr dostávající se i pod sebevíce utažené vrstvy oblečení.
Tento nepříjemný vítr během večera a noci nad ostrov nakupí těžká černá mračna slibující buď parádní buřinu, nebo další sníh.
Uživatelský avatar
Posel
Příspěvky: 550

Počasí

Příspěvek od Posel »

Herní den: 2252.
Reálné datum: 20.6. - 26.6.2022
Datum: 30. Opadan, 58. rok Nového řádu
Roční období: Podzim
Událost: Ukládání, Vlčí hony, Svátky předků a Dny šedé mlhy

Temná mračna nad ostrovem v kombinaci s nízkými teplotami nakonec nepřinesly bouřku, ale první letošní chumelenici. V kombinaci s větrem se nejednalo o moc romantickou záležitost, spíše o malou a tvrdou sněhovou krupici, která nepříjemně štípe do obličeje a dlaní, ale (minimálně) na dětské radosti to nic neumenšilo, jelikož sníh na zemi zůstával a odpoledne v rozích a u plotů začaly vznikat první naváté sněhové kupky, ze kterých se dal brát sníh na koule. Ne snad, že by držely při sobě, ale to neznamenalo, že se o to místní děti nebudou pokoušet znovu a znovu.
Uživatelský avatar
Posel
Příspěvky: 550

Počasí

Příspěvek od Posel »

Herní den: 2264. (skok!)
Reálné datum: 27.6. - 3.7.2022
Datum: 12. Setmělce, 58. rok Nového řádu
Roční období: Zima
Událost: Pouštění draků, Spočínání

Předchozí týdny přinesly oficiální začátek zimy, ale počasí spíše vypadalo, že se zima a podzim hádají, kdo z nich tu má vládnout. Některé dny tak byl mráz a padal sníh, v jiné se zas napadaná bělostná deka měnila v břečku a bláto. Byly dny, kdy se dalo vyjít s kabátem ledabyle přehozeným přes záda, ale také dny, kdy proti štípání mrazu nepomohlo kabátů ani pět.

A právě jeden z těch mrazivých dnů byl i dnes. Na oknech byly ledové květy, veškeré mělké louže přes noc zamrzly a vít, který fičel, byl příjemný podobně jako kostka ledu hozená za košili. Ale děti (a jistě i spousta dospělých s mladistvou myslí) i tak jásaly, vždyť právě na dnešek připadaly slavnosti pouštění draků, a to byl vítr jejich kamarád! Navíc to ani nevypadalo, že by měl začít padat sníh a rozmočit těla papírových dráčků, takže ideální počasí k soutěžení!
Uživatelský avatar
Posel
Příspěvky: 550

Počasí

Příspěvek od Posel »

Herní den: 2265.
Reálné datum: 4.7. - 10.7.2022
Datum: 13. Setmělce, 58. rok Nového řádu
Roční období: Zima
Událost: Pouštění draků, Spočínání

Větrné, chladné počasí přetrvává, a tak zatímco při zahrabávání žaludů do země je sázení ke svátku spočínání o to obtížnější, pouštění draků to i nadále přeje. Vítr je trochu nevyzpytatelný, přemetá tam a zpátky kupy právě zameteného listí, honí je po zahradách i ulicích a leckdo musí vymrkat něco, co mu vletí nedopatřením do očí. Kousky ledu ze zrcadla zlé královny to naštěstí nejsou, ale i tak je pochopitelné, proč z takového počasí mají i nadále radost především děti.

K pozdně odpoledním hodinám náhle vítr asi na hodinu nevysvětlitelně ustane. Ovšem ten, který se zvedne potom, už žádná legrace nebude. Na noc se na ostrov nachystala větrná smršť, která bude servávat kůru ze stromů, špatně připevněné došky i tašky ze střech a všechno lehké, co se rychle neschová do stavení. Ani ti největší draci si netroufají v takových podmínkách vzlétnout a místo toho se tu a tam proslechne o nehodě draka Riccalena, který si v podobném nečasu zlomil křídlo…
Odpovědět