Počasí

Důležitá sdělení ohledně běhu fóra a také místo pro uživatelské diskuse týkající se celkového chodu webu. Záhodno číst. Pro všechny.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Posel
Příspěvky: 383

Počasí

Příspěvek od Posel » 30. 8. 2021 8:29

Herní den: 2114. (skok!)
Reálné datum: 30.8. - 5.9.2021
Datum: 12. Slunivce, 58. rok Nového řádu
Roční období: Léto
Událost: Trhy

Předchozí téměř dva týdny se nesly ve znamení pravého letního počasí - bylo vedro až k padnutí!
Včera již naštěstí teploty o něco polevily a i dnes se budou držet v přijatelných mezích. Pořád ještě bude více než teploučko, ale už to není alespoň teplota středně rozžhavené kovářské výhně. Navíc sem tam foukne příjemný severáček, který také zvládne teplotu pocitově o něco snížit.
Tuto změnu počasí jistě velmi ocenili všichni trhovci, kteří včerejšího večera pilně stavěli na celém náměstí stánky plné nejrůznějšího zboží a suvenýrů, aby dnes mohli nabídnout vzácné koření, pestrobarevné látky, vyřezávané sošky draků, ale i služby nejrůznějšího charakteru. Skrze všechno to vyvolávání a lákaní zákazníků, připomíná Dorú jeden veliký bzučící úl.

Uživatelský avatar
Posel
Příspěvky: 383

Počasí

Příspěvek od Posel » 6. 9. 2021 12:06

Herní den: 2115.
Reálné datum: 6.9. - 12.9.2021
Datum: 13. Slunivce, 58. rok Nového řádu
Roční období: Léto
Událost: Trhy

Navzdory jednomu menšímu a nevýznamnému buch na okraji města ze včerejšího dne je počasí pořád jako malované a trhy mohou tedy vesele a nerušeně (snad) pokračovat. Říčka má trochu nižší hladinu, ale během dopoledne se to zase srovná. Dnes snad jediný rozdíl je trochu silnější severní vítr, který si bude hrát s markýzami a pokoušet lněné plátno nad stánky, ale o to snesitelnější a příjemnější bude pro všechny vytrvalé letní sluníčko.
Večer a západ slunce nabídnou úžasnou červánkovou podívanou v růžových, oranžových a fialových barvách, které zaberou dobrou třetinu oblohy, než nastane jasná a tichá noc s bezvětřím.

Uživatelský avatar
Posel
Příspěvky: 383

Počasí

Příspěvek od Posel » 13. 9. 2021 9:15

Herní den: 2116.
Reálné datum: 13.9. - 19.9.2021
Datum: 14. Slunivce, 58. rok Nového řádu
Roční období: Léto
Událost: Trhy, Gûnterova sláva

Po úchvatné podívané při včerejším západu slunce se podobně úchvatně předvede i jeho dnešní východ. A oblaka nikam nezmizí, naopak ještě zhoustnout a pokryjí oblohu od obzoru k obzoru. Naštěstí to ale na bouřku nevypadá a teploty se i přes chybějící přímé slunce drží na příjemně vysokých teplotách. Ideální počasí k průzkumným výletům a trajdání po ostrově!

Uživatelský avatar
Posel
Příspěvky: 383

Počasí

Příspěvek od Posel » 20. 9. 2021 8:43

Herní den: 2117.
Reálné datum: 20.9. - 26.9.2021
Datum: 15. Slunivce, 58. rok Nového řádu
Roční období: Léto
Událost: Trhy, Gûnterova sláva

Poslední den vyhlášených trhů se počasí ukáže (alespoň zpočátku) jako velmi pozorný pečovatel - teplota bude tak akorát, sluníčko příjemně hřeje, sem tam se schová za naducané bílé obláčky, do toho sem tam foukne příjemně vlahý větřík.
Jenže právě ten větřík je to, co se odpoledne ukáže jako podraz dneška. Z příjemného vánku se stane postupně pěkně silná mrcha, která bude zvedat sukně a shazovat klobouky, tašky ze střech a pár stromů v lesích. Doporučujeme si tedy malé draky, děti a jiné drobné mazlíky k sobě přivázat, ať vám je vítr neodnese :bohoho:

Odpovědět