Mayim

Do tohoto fóra patří veškeré žádosti o přijetí nového herního charakteru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mayim

Mayim

Příspěvek od Mayim » 9. 9. 2018 14:07

Obrázek

Základní informace

Jméno: Mayim Caitris
Pohlaví: Ženské
Rasa: Půlelf
Věk: Velmi mladá
Povolání: Mayim opravdu miluje zvířata, a proto pracuje ve stáji, která patří šlechtici kousek od
jejího domu. Nevydělává sice příliš peněz a pracuje dlouho, takže by se dalo říct, že se to
nevyplatí, ale ona to dělá jen proto, aby byla s koňmi. Protože jenom se zvířaty si rozumí a
má pocit, že ji neodsuzují kvůli jejímu původu. Díky této práci se také naučila perfektně jezdit na koni.
Jelikož někteří majitelé občas na své koně nemají čas, neostýchají se požádat May aby se na koni projela.
Díky tomu zvládá všechny typy koní a poradí si i s těmi problémovými a právě kvůli tomu ji její nadřízený
později zvýšil plat pod podmínkou že s problémovými koňmi bude pomáhat.
Jazyk: Lidský, ale umí i něco málo z elfštiny.
Informace o vlastnostech a zázemí postavy
Rodina: Její matka je krásná elfka, která se s jejím otcem potkala během války. Strávili spolu jednu noc a nedopatřením se narodila Mayim. Oba rodiče ji zapřeli a chtěli ji utopit v nedaleké řece, ale dozvěděla se o tom Mayimina babička (ze strany otce) a ujala se ji.
Bydliště/Původní bydliště: Bydlí u lesa Du Weldenvarden v domě, který zdědila po své babičce.
Vedle něj se nachází opravdu maličké pole, kde může pěstovat zeleninu
sotva pro sebe.
Vlastnosti

Vzhled: Mayim je krásná, vysoká a štíhlá dívka s dlouhými vlasy, které jsou po její matce téměř bílé, tudíž téměř splývají s její světlou pokožkou. Na první pohled nejde poznat, že je to půlelfka. Jediné co ji spolehlivě prozradí, jsou její zašpičatělé uši, nebo nelidská krása. Její modré oči zvýrazňují dlouhé řasy a husté obočí. Má drobný nos a velké růžové rty, na nichž se jen málokdy objeví upřímný úsměv. Nosí oblečení, kterým skrývá své ženské křivky a zároveň tak nevzbuzuje nechtěnou pozornost. Obléká se spíš jako muž, jelikož nenávidí šaty. Obvykle si ven vyjde v kožených kalhotách a bundě, v horkých letních dnech svůj styl oblékání změní na látkové kalhoty a tričko pro muže, které je jí sice velké, ale za to pohodlné. Pro kulturní události, kterých se sice obvykle neúčastní, jsou staré a roztrhané šaty po její babičce. Leckdo by řekl že jsou už nepoužitelné, ale May vlastně sluší všechno.
Povaha, záliby: Díky svému vzhledu je May právoplatně sebevědomá a to se týče i její rasy, za kterou se příliš nestydí. I když je jí nepříjemné stýkat se s lidmi, nebo elfy, snaží se prosadit půlelfy do společnosti, jelikož právě kvůli odsuzováním z nich občas vyrostou emocionálně slabí jedinci, což ale není případ Mayim. Především své babičce, která ji ve všem podporovala, vděčí za to, jak je silná. Dokonce ani urážky lidí nebo elfů ji nerozhází a s radostí je opětuje. Teprve až když ji někdo blíž pozná, což se kromě její babičky ještě nestalo, zjistí že Mayim je velmi upřímná, milá a důvěřivá, ale když někdo její důvěru zklame, už mu nejspíš nikdy věřit nebude. Je také poměrně výbušná, takže když ji někdo štve, dokáže to dát najevo a je jí jedno jestli je to místní tulák, nebo šlechtic. Dokáže se tak dostat do problémů. Nesnaží se s nikým seznámit, nebo komunikovat, ale když někdo přijde za ní, rozhovor s ním neodmítne. Bohužel když na ni někdo neudělá dobrý první dojem, chová se k němu povýšeně a arogantně. Více než lidi a elfy, má ráda přírodu a veškerá zvířata. Neodsuzují ji kvůli jejímu původu a mají ji rády a proto ve stáji kde pracuje tráví opravdu hodně času. Miluje když si může jen tak sednout na pastvinu a pozorovat koně, kteří svými hebkými pysky trhají zelenou trávu, nebo cválají po pastvině ve stádu.
Historie postavy: Krátce potom, co se May narodila, ji její matka chtěla utopit v řece. Kvůli jejímu urozenému původu se nikdo nesměl dozvědět o tom, že má dítě s lidským vojákem. Jejímu otci, který byl velmi mírumilovný dívenky ale bylo líto a proto požádal o radu svou matku, která se jí ujala a vychovávala ji do doby než zemřela kvůli chřipce, tudíž do jejích šestnácti let. V tu dobu také začala pracovat ve stáji a i když ze začátku dostávala tak nízký plat, že si mohla dovolit jen bochník chleba na týden, dokázala se časem propracovat k vyššímu platu, díky němuž si může dovolit všechno, co k životu potřebuje.
Víra postavy: Mayim věří v duchy přírody, protože všechno co v přírodě je, ji přijde naprosto fascinující a magické. Její babička byla sice křesťanka a ke křesťanství ji vedla, ale potom dostala chřipku. Několikrát denně se modlila a každý den chodila do kostela a když byla nemocná, začala se modlit ještě častěji. Chtěla se uzdravit, ale s pomocí boha. Odmítala jakékoliv bylinky a čaje, se slovy: „Pokud si bůh přeje abych žila, uzdravím se.“ Mayim byla smrtí své babičky zdrcená a protože věděla, že její babička byla nejoddanější křesťanka kterou kdy viděla, řekla si že bůh prostě neexistuje.
Motivace a cíle: Snaží se zrovnoprávnit půlefly s ostatními rasami. Příliš svůj původ neskrývá a když se ji někdo zeptá, jestli je půlefka, prostě mu to řekne bez ohledu na to, jestli ji odsoudí, nebo ne. Její další cíl je také mít vlastní zvíře. Je jí jedno jestli to bude kůň, kterého by sice chtěla nejvíc, kočka, pes nebo králík, kterého sice ostatní chovají pouze pro maso. Chce prostě svého mazlíčka. S momentálním platem ale má peníze sotva pro sebe.
Obavy a strachy: May je sice odvážná dívka, ale bojí se urgalů. A i když je to neočekávané, když se s ní dá nějaký do řeči a nemůže zrovna odejít, je velmi agresivní a nepříjemná.
Dovednosti

Fyzické dovednosti

Mrštnost: 3/10 Mrštnost zdědila po své elfí matce. Bohužel ze síly už toho tolik nepobrala. Už sedlo od koně ji dělá problémy.
Běh: 5/10 Díky tomu, že je skoro od všeho daleko, většinou běží a díky tomu se z ní stala poměrně dobrá běžkyně a běh se také stal jejím koníčkem, i když to není obvyklé a odlišuje se kvůli tomu od ostatních ještě víc.
Jízda na koni: 8/10
Sociální dovednosti:
May sice kontakt s ostatními nevyhledává, ale když už se s někým baví, snaží se aby rozhovor byl záživný pro ni i pro druhého člověka. Často básní o zvířatech což některé lidi sice absolutně nezajímá, ale jí se zdá že ano. Dokáže svést téměř kohokoliv na koho ukáže. Pokud se tedy nedozví o její původu. Na první pohled působí chladně a lidem, kteří se jí nelíbí to umí dát najevo.
Magické dovednosti:
Díky tomu, že je půlelfka ji nezdědila zpěv elfů, dokonce ani pronikavý pohled, který by ji v mnoha směrech usnadnil život. Jediné, čemu by se dalo říct, že je magické je to, jak rozumí zvířatům. Nedokáže s nimi mluvit, ale chápe jejich potřeby a dokáže zjistit, co jim chybí.
Jiné dovednosti: Do školy sice nechodila, ale spolu se svojí babičkou chodila do kostela a kvůli čtení bible ji babička číst a psát naučila.
May

Uživatelský avatar
Mayim

Mayim

Příspěvek od Mayim » 21. 9. 2018 15:50

Nechcete už někdo konečně prosím odpovědět :twitch: :D
May

Uživatelský avatar
Hati

Mayim

Příspěvek od Hati » 21. 9. 2018 16:55

Já nevím, nechceš si už konečně přečíst reálie? :roll: :)
1) Hra se odehrává na Vroengardu, jestli tvoje postava bydlí nedaleko Du Weldenvarden a zcela zjevně nemá žádný důvod odtamtud odcházet, jak přesně se hodláš zapojit do hry?
2) Rodiče se ji pokusili utopit - ok, ne. Elfové si svých dětí nesmírně cení a pokládají je za dar nepředstavitelné hodnoty, takže elfka která chce utopit svoji dceru je celkem slušný bizár. A když už jsme u těch elfů, ti jsou hrdí a lidmi mnohdy skoro až pohrdají, takže "jen tak se jednoho dne spustila s člověkem a bum, dítě" by taky prošlo když, tak jenom s přimhouřenýma očima.
3) Píšeš, že je Mayim velmi mladá, a že její rodiče se potkali během války. Které války, řekni? Ta s Galbatorixem byla totiž před padesáti lety.
4) Nelidská krása zní mírně monstrózně. Možná jsi měla na mysli nadlidskou krásu? A pokud ne, prosím vysvětli to ve vzhledu, protože si sice dovedu představit, cos asi myslela, ale bylo by to mnohem lepší objasnit - pod nelidskou krásou si člověk může vybavit spoustu věcí, a některé z nich hraničí s lovecraftovským hororem.
5) Ve středověku by žena v kalhotech budila asi stejný povyk, jaký by dneska způsobil muž promenádující se po Václaváku v lechtivém oblečku labutě, to jen tak na zamyšlení.
6) Tričko pro muže není úplně... uh, jak jsem řekla, středověk. Halena, košile, cokoliv jenom ne tričko.
7) Kdyby dala šlechtici najevo, že ji štve, tak může přijít o ruku. Nebo něco podobně důležitého.
8) "Krátce potom, co se May narodila, ji její matka chtěla utopit v řece. Kvůli jejímu urozenému původu se nikdo nesměl dozvědět o tom, že má dítě s lidským vojákem." Eeeh, cože? Matčině urozenému původu? Cože? Jakému urozenému původu? Do téhle chvíle jsem žila v přesvědčení, že je to elfka, a elfové jsou poměrně pokrokovou společností, takže to že měla Mayina matka dítě s člověkem by jí přineslo možná tak dobře maskovanou jízlivost a nějaké to odsuzování - nedokážu si představit, jak urozená by musela být, aby to začal být skutečný problém. Plus, někdo z adminů mě určitě rád opraví, pokud se pletu, ale elfové nemají šlechtické rody. Můžou být nějak příbuzní s královnou, což by jim určitě přineslo více respektu a důležitosti, ale jinak? Spíš ne.
9) Její babička byla křesťanka - ne, ne, nope, ne, přečti si prosím reálie, máme tam celou krásnou stránku o tom, jak nemáme křesťanství, najdeš tam dokonce vypsané všechny bohy, fakt, koukni na to.
10) May chce zrovnoprávnit půlelfy (zase, hodně novodobé přemýšlení, ale budiž), přičemž se bojí urgalů? To je jako bojovat proti rasismu a přitom utíkat strachy před Asiaty. Má Mayim nějaký důvod bát se urgalů, nebo jsou to vyloženě jenom předsudky?
11) Pětka v běhu a osmička v jízdě na koni je po čertech hodně. Podívej se na komentáře u "Jak napsat kartu" a prosím, zkrouhni to dolů - ve hře budeš mít spoustu šancí si dovednosti vylepšit, není třeba se bát, že na téhle úrovni Mayin bude na věky věků.
12) Že Mayin dokáže svést kohokoliv, na koho ukáže, to sice zní hezky, ale pro jiné médium než pro RPG hru. Automaticky tady počítáš s tím, že ti ostatní hráči půjdou na ruku, a já ti rovnou řeknu, že ne, nepůjdou. Úplně jinou věcí je, že někoho svést na první dobrou je divže ne umění, a samo od sebe to nejde - jak se Mayin, která celý svůj život žila s babičkou, její nejlepší kamarádi jsou koně a věčně se tváří jako by jí dal někdo do boty špendlík, naučila svádět lidi?
13) Elfský zpěv není genetická vlastnost, kterou by Mayin mohla zdědit. Elfský zpěv je dovednost.
14) Tady si vyhradím kousek místa pro to, abych s pěnou u huby hrozila pěstí a zle hleděla na slova "kostel" a "Bible".

I když to není špatně napsaná karta, máš tam spoustu nesmyslů a očividně sis nepřečetla reálie, protože by se ti tam jinak nedostaly. Nevzdávej to, myslím že když to poladíš, nemusí to být vůbec špatné - příště ale prosím neurguj vedení takhle agresivně, děkuju.
Obrázek
#7085a1 | #000000
ARTIST XCHANGE

Uživatelský avatar
Sandra

Mayim

Příspěvek od Sandra » 21. 9. 2018 17:49

Ahoj a vítej :) já jsem hodnej polda a omlouvám se, že jsme tě nechali čekat, ale vážně ses mohla připomenout nějakým jinačím způsobem xD
jak řekla Hati, přečti si reálie. Píšeš dobře, akorát mám pocit, že naše herní pravidla bereš trochu jako Arabové dopravní předpisy - jako přátelská doporučení. Což tě tady nikam nedostane.
Já už rýpat nebudu, jen si neodpustím jeden detail, kterej mě upřímně rozesmál :D "Mayim je krásná, vysoká a štíhlá dívka s dlouhými vlasy, které jsou po její matce téměř bílé, tudíž téměř splývají s její světlou pokožkou." a vzápětí: "Na první pohled nejde poznat, že je to půlelfka." pokud chceš mít nádhernou bělovlásku, která oslní kde koho, musíš přijmout všechny stránky té věci - jako například že každému na první pohled dojde, že není člověk :)
Vím, že jsme tě nepřijali právě nejlíp, ale s takovouhle vlnou kritiky se tu setká skoro každý nově příchozí, tak se prosím nevzdávej :) velice to zlepšuje kvalitu následující hry
Obrázek
Sandra [#005984] ... Syriön [#DDE9EB]
Na Sandře vás zcela nově na první pohled upoutá černá páska přes levé oko. Kdo se s ní setká poprvé, toho by mohl také zaujmout jemný černý melír ve vlasech, na svou dobu velmi nezvyklý.

Odpovědět