Roghir

Do tohoto fóra patří veškeré žádosti o přijetí nového herního charakteru.
Odpovědět
Roghir

Roghir

Příspěvek od Roghir » 27. 2. 2019 14:35

Jméno: Roghir

Pohlaví: Muž

Rasa: Lidská

Věk: 22 let

Povolání: Krysař ve službách města.

Jazyk: Lidský

Informace o vlastnostech a zázemí postavy

Rodina:
Stor je můj mentor, který mě naučil vše, co vím o řemeslu. Pro mě je něco jako táta, kterýho nemám. Dodnes jsem mu vdečnej za to, že mi zachránil život a ujal se mě jako malýho kluka. Táhne mu na padesát a zatím stále zvládá práci krysaře v Nardě. Jak ještě dlouho, je otázka.
Bran je můj malý pes a nejlepší přítel. Před pěti lety jsem ho objevil jako malé ustrašené štěně na ulici. Jeho výborný čich a dravost vůči krysám z něj dělají výborného parťáka.
Obrázek
Narodil jsem se v Teirmu, nyní se přestěhoval za prací do Dorú Areby. V současnosti jsem ubytován v noclehárně.
Vzhled:
Jsem štíhlý a šlachovitý muž s hnědými vlasy na krátko zastřihnutými. Na obličeji mi vévodí veliký nos, nad kterým je pár těkajích hnědých očí. Na pravé tváři se mi tíhne dlouhá jizva.

Povaha:
Jsem spíš samotářské povahy a když už musím s někým cizím komunikovat, vyjadřuji se krátce a výstižně.
Také nemám rád, pokud někdo na ulici trpí a pomohu, tak jako to udělal Stor pro mě a já pro Brana.
Cíl a sen:
Vydělat dost peněz a dožít někde v klidu se střechou nad hlavou. A zařídit to stejné i pro Stora.
Záliby:
Rád se potuluji po městě a objevuji nová zákoutí spolu s Branem. Také ho rád cvičím a učím nové triky.

Historie:
Na mámu a tátu mám mlhavé vzpomínky a nepamatuji si, co se s nimi stalo. Jedno si pamatuji jistě, jak jsem jako malej zmateně chodil po ulicích a snažil se přežít. V jedné z postranních ulic, kde jsem pátral po místě, kde bych složil hlavu, mě náhle kdosi chytil za krk a otočil k sobě. Byl to nějaký tulák, který mi tisknul kudlu na obličej a vyhrožoval, ať mu dám vše co mám, jinak mě zabije. Dodnes si vzpomínám na ústa plná vykotlaných zubů a smradlavého dechu, kterým mě ovanul. Koktal jsem, že nic nemám a prosil, ať mě nechá. Nevím, jak by to se mnou dopadlo, kdyby ho zezadu nepraštil obuškem Stor, městský krysař, který zrovna šel měnit pasti.
Když mě pak odváděl pryč a já mu vylíčil, kdo jsem a že jsem bez domova, smiloval se nade mnou a přijal mě jako svého učedníka. Hodilo se mu, že někdo menší a lehčí může vylézt tam, kam on mohl těžko, tedy na úzké římsy vysokých budov, kam jsme dávali otrávenou návnadu pro holuby.
Léta plynula a já se stal právoplatným krysařem. Protože práce nebyla z nejvýdělečnějších a krys poslední dobou nebylo dost pro mě, Stora a jiné krysaře, rozhodl jsem se zkusit štěstí ve větším městě a to v Dorú Arebě.
Víra: Vyznavač severního panteonu.

Dovednosti

Fyzické dovednosti:
Šplh a rovnováha (1/10)- Občas musím kvůli pastem lézt na vysoká a těžko dostupná místa.
Imunitní systém (1/10)- Práce s havětí od vás vyžaduje poněkud tužší kořínek.
Sociální dovednosti:
Kvůli mému zážitku s tulákem mám problémy s důvěrou a proto spíš naslouchám a snažím si všímat náznaků, jaký dotyčný člověk/elf/trpaslík/urgal opravdu je. Také umím smlouvat o ceně svých služeb.
Magické dovednosti:
Magii nijak neovládám.
Jiné dovednosti:
Naučil jsem se vnímat a všímat si detailů v prostředí. Krysy a myši jsou tuze mazané.
Také cvičím Brana různým kouskům a povelům.

Finn

Roghir

Příspěvek od Finn » 11. 3. 2019 12:30

s menším zpožděním zdravíme :D

pro začátek máme pár připomínek, čímž si tu projde každý, takže není třeba kvůli tomu plašit...

1. rodina: ten obrázek pejska zabírající skoro půlku rozsahu karty je sice pěkný, ale spíš by se nám hodilo u rodiny zmínit, kdo jsou Roghirovy skuteční biologičtí rodiče, i kdyby on sám to nevěděl

2. vzhled je naprosto nutné rozvést alespoň na trojnásobek toho, co je tam teď... jakkoli nároky na kartu rasy člověka nejsou přehnaně velké, pořád je to hra o psaní a zrovna schopnost rozepsat se alespoň o tom, jak vypadá tvoje vlastní postava, je důležité jak pro tvoje spoluhráče při hře, tak pro vedení - ukazuješ tím, jak na tom jsi, že se dokážeš zasnažit :D není to špatně nakousnuté, ale něco tomu chybí - rozhodně rozepsat

3. povaha vlastně to samé co vzhled

4. historie: ačkoli to postava sama neví, nás zajímá, co se s rodiči stalo.. kromě toho je to trochu málo na 22 let, nestalo se Roghirovi třeba ještě něco zajímavého, co nějak utvářelo to, kam se pak vydal, jak se rozhodoval?

5. dovednosti - šplh a rovnováhu rozděl, není to to samé :D a imunitní systém asi nemusíš uvádět pod "fyzickými" dovednostmi, spíš se to hodí pod "ostatní, jiné"
problémy s důvěrou a schopnost smlouvání taky nejsou špatné, ale můžeš zkusit vymyslet, čím si třeba získává přátele, pokud už, nebo něco bližšího než že se snaží někoho odhadovat - je v tom úspěšný? jak, proč? umí při tom smlouvání třeba dobře blufovat, lhát...? to všechno by patřilo sem
u magie můžeš napsat, když už je na ostrově, jestli třeba byl svědkem něčeho magického a jaký k tomu má postoj - cynický, nevěří tomu, myslí si, že to je trik, bojí se jí... takovéhle maličkosti ti z karty udělají hned trošku delší textík (a upřímně, bez toho pejska je dost krátká), stačí se zamyslet a ptát se sám sebe co, proč, jak - uvidíš že to půjde rozepsat :D

hodně štěstí, držím palce :)
Obrázek
"Když mě povoláš, odmlouvání máš k tomu zdarma.
Součást nabídkového balíčku."
(Bartimaeus)

A R T I S T - X C H A N G E

Odpovědět