Henry Vesel (Hegežvér)

Do tohoto fóra patří veškeré žádosti o přijetí nového herního charakteru.
Odpovědět
Hegezver

Henry Vesel (Hegežvér)

Příspěvek od Hegezver » 6. 4. 2018 19:17

POSTAVA:

Základní informace:

Jméno: Henry Vesel, ale lidé mu říkají Hegežvér

Pohlaví: Muž (žena - rozdvojená osobnost Victorie)

Rasa: Lidská

Věk: Člověk v nejlepších letech (mezi 20 a 25 lety).

Povolání: Poustevník, bylinkář a ranhojič.

Jazyk: Rodná lidská řeč

Rodina: Sirotek. Jeho matka byla Marie a otec Edvard. Jeho rodina byla velice známá svojí pálenkou. Otec se tímto řemeslem živil od svých dvaceti. Matka byla švadlena. Hegežvér měl bratra, jménem Schingi. Jeho bratr se učil truhlářem v místním cechu. Rodinu bohužel stihlo neštěstí. Postupně všichni členové rodiny dostali neštovice. Nemoci postupně podlehl bratr, otec i matka. Hegežvér by skonal též, pokud by se neobjevil dračí jezdec (jehož jméno je nám neznámo), který Hegežvéra vyléčil a zachránil tak před jistou smrtí.

Bydliště/Původní bydliště: Rodné místo Aberon. Po smrti rodiny a setkání s dračím jezdcem ho déle nic nepojí s rodnou zemí a proto se rozhodl odejít.

Vzhled: Černé oči, které se krčí pod hustým obočím. Mastné vlasy hnědé barvy má permanentně stažené provázkem do koňského ohonu, který mu sahá do půlky zad. Bradu má hustě porostlou krátkým, hnědým porostem. Nos je skobovitě zahnutý a ústa plná žlutých zubů.
Výškou dosahuje 170 cm a jeho tělo vypadá velice svalnatě. Na sobě nosí prachem zanesenou bílou tuniku, kterou má na prsou rozhrnutou. Háb mu sahá kousek pod kolena a kolem pasu má kožený opasek. Na zádech má ošoupaný batoh a na opasku měšec. V ruce hůl stejné výšky. Nohy má špinavé a pokryté zrohovatělou kůží, neboť nemá žádné boty.

Povaha, záliby:
Hegežvér měl vždy rád přírodu. Rád poznává svoje hranice a snaží se je posouvat v před. Je dobrosrdečný a velice snadno se nechá přemluvit skoro k čemukoliv. Sám hovor nezačíná, ale když už se seznámí, rád si poklábosí. V místnosti se drží spíš někde v rohu a nevyhledává společnost. Je tedy převážně introvert a rád sedává ve stínu zahloubán ve svých myšlenkách. Je velice nepravdě podobné, že by ho bylo možno zastihnout bez čutory pálenky či medoviny. Má velice špatnou paměť na jména a tváře tak se není čemu divit, když si na někoho hned nevzpomene.
Victorie - Je jeho druhá osobnost. Projevuje se čtyřmi různými způsoby. Ve chvíli, kdy promlouvá za Henryho, mává temnější přízvuk, dává důraz na druhou slabiku a protahuje sikavky.
První způsob - Pokud nemá náladu tak se Victorie v Henryho myšlenkách nevyskytuje a k Henrymu nemluví.
Druhý - Victorie promlouvá k Henrymu v myšlenkách jako druhá osoba, navenek však není nic poznat, nikdo ji neslyší, kromě Henryho.
Třetí způsob - Viktorie bývá velice pobouřena a začíná ovládat Henryho tělo (V jednu chvíli ovládá tělo a mluví Henry v druhou zase Victorie - rozhovor Gluma z Pána prstenů).
Čtvrtý způsob nastává, když Victorie plně ovládne Henryho tělo. Ve chvíli, kdy ovládá tělo (plně a nebo dočasně) má trhavé pohyby.
Viktorie je samostatná osobnost, takže má své vlastní názory a pocity. Svým chováním připomíná malé dítě. Bývá vzpurná a někdy ji nestačí ani logicky odvozené odůvodnění proč dané věci dělat či nedělat. Ráda se prochází po zapadlých uličkách měst a za hradbami. Má ráda vůni květin a velice ráda škádlí a provokuje. Často neváhá použít větší míru ironie. Victorie je velice hravá, má ráda pohyb a ráda se s někým lehce kočkuje. Velice snadno se nechá vyprovokovat. Její chování může někomupřipadat až agresivní.


Historie postavy:
Po Incidentu s Dračím jezdcem se rozhodl opustit rodné město.Vzal si s sebou vše potřebné a vydal se na cestu. Prvně se vydal do Lithgow, kde narazil na skupinku potulných kejklířů, mastičkářů ale i bylinkářů a ranhojičů. Právě od nich se naučil potřebné znalosti k léčitelství. Po té co dorazili do Uru´baen se Henry oddělil a šel vlastní cestou. Bláhově se vydal do pouště Hadarak, hledat nové bylinky, které by mohly být k užitku a které nikdo ještě neobjevil. Bez doprovodu však velice rychle zabloudil. Zde opuštěn od lidí se jeho osoba rozštěpila a vznikla tak Victorie. Ta mu byla na poušti jedinou společností a dodávala mu sílu pokračovat v cestě. Po té co se vrátil do civilizace, hlas Victorie se stáhl, ale nezanikl. Victorie dále promlouvá s Hegežvérem. Během jeho cest se sukno zašedlo a ušpinilo tak, že nebylo vůbec k poznání. Když se ho lidé ptali, co nosíš, odpověděl: Hegež (v jeho rodině to byl výraz pro cokoliv, na jehož název si nemohl člověk vzpomenout) a tak mu začali lidé říkat Hegež wear (Hegež nosit). Zkráceně Hegežvér.

Víra postavy:
Věří v Jižanské bohy. Hlavně však v boha Heliol. Tuto víru převzal od bylinkářů ,se kterými putoval. Sám ale věří v to, že se lidé po smrti mění ve zvířata, neboť by bylo příliš kruté aby člověk umřel a jeho duch zůstal v tělu navždy uvězněn a prožíval tak nekonečná muka. Tělo se proto nemá spalovat, neboť tím se duch neosvobodí, ale zakopat do země, aby Heliol mohl svojí silou oddělit ducha od těla.Duch se následně rozplyne v etheru a tělo změněné ve zvvířecí si užívá radost z pohybu. Zvířata proto nemají v sobě ducha ale i přesto by se neměla zvířata zbytečně mučit, neboť jsou to stvoření vytvořená Heliolem.
Victorie - věří pouze v sílu jedince a sílu činu. Věří, že existuje nějaká vyšší síla, ale nedokáže (nebo nechce) ji pojmenovat.


Motivace a cíle: Slyšel mnohé příběhy o dračích jezdcích, ale cesta dračího jezdce ho nikdá nelákala. Ví (nebo si aspoň myslí), že být jezdcem a starat se o draka je velice zodpovědná činnost a že se pro tento úkol naprosto nehodí. Od doby, kdy ho před smrtí zachránil jezdec si vzal do hlavy, že půjde a oplatí tento čin. Rád by se tedy dostal blíže k drakům a jejich jezdcům. Má strach ze smrti a jízdy na koni. Strach z výšek však nemá.
Victorie - pouze užívat si života a nezabývat se minulostí či budoucností.

Inventář:

Hůl
Ošoupaný batoh
Základní lékařské náčiní

Dovednosti


Fyzické dovednosti:

-výdrž: 3 (jako poustevník dokáže celý den jít bez zastavení v původním tempu. Vyrovná se tak svou výdrží některým slabším trpaslíkům, V boji dokáže znovu vztát i po pár ranách.)
-pevná ruka 2 (jeho ruka se při titěrných činnosti vůbec nechvěje)
-boj s holí 3 (na cestách byla jediná jeho obraná zbraň a tak se stal velice zručný)


Sociální dovednosti:
- dobro srdečný
- lehce ovlivnitelný
- trpělivý
- naivní

Jiné dovednosti:
čtení, psaní, bylinkářství
Naposledy upravil(a) Hegezver dne 26. 6. 2018 11:26, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
Finn

Henry Vesel (Hegežvér)

Příspěvek od Finn » 11. 4. 2018 9:38

Zdravím tě na novém :)
Když už se stěhujeme, poprosím tě, změny se vyznačují tučně, nebo aspoň naznač "změnil jsem všechno, tak jsem nic neoznačoval" - ušetříš nám tím práci a tudíž i zkrátíš čas odezvy.

Na tomhle fóru (i na starém jakožto zobrazované jméno) funguje normální česká diakritika, tudíž pokud trváš na zvláštním jménu Hegežvér, poprosím i s tím ž a é :D Můžeš si jméno změnit v uživatelském panelu.

Věk je dost neurčitý, pod nejlepšími lety se dá představit kde co - aspoň v rámci "mladý dospělý", "dospělý"... změnu, díky.

Zatímco u trpaslíka sis zadal lidské město, teď máš u člověka město trpasličí, skryté a navíc opuštěné... To se moc nehodí, pokud to nemá dobré odůvodnění. Dejme tomu, že už opuštěné není, ale nejspíš tam uurčitě nebudou bydlet lidé :D Beory jsou doménou trpaslíků. Jinak "nic ho nepojí s rodnou zemí" je trochu nešťastné, rodná země je Alagaësie :)

Jinak, jak se v rodinném dědictví vzal trpasličí nůž? Není to pozůstatek po staré kartě?

Viktorii/Victorii píšeš pokaždé jinak a uuurčitě bychom o ní potřebovali víc informací. To už jsem psala minule a platí to pořád. Když se projevuje ona, má vysoký hlas i Hegežvér? Mimochodem, to vysvětlení proč se mu tak říká dobré, takhle nějak vysvětlovat i všechno ostatní by šlo?:)
Upřímně, nejsme zrovna nějaká dark medieval fantasy, na to tu vznikly jiné hry, takže skrze vedení máme trochu potíž s tou Viktorií a její zálibou ubližovat. Pokud se to tu objevilo, měly ty jiné postavy alespoň tendenci s tím něco dělat, změnit to - prostě, hrají u nás i mladší hráči a fakt bychom neradi, aby se nám tu objevovalo "tyjo, lidi, mám strašně rád krev a miluju, když můžu řezat do lidí!". To je polopaticky jiný žánr, který s DRkem nemá co dělat. Takže upřesnit Viktorii by mělo pomoct jak tobě, tak i nás pochopit, koho to pouštíme do hry.

Jak přišel na svou víru? Jak se dostal k alchymii, když jeho rodiče dělali něco úplně jiného? O Hegežvérovi víme jen to, že byl na poušti... Spoustu "proč" můžeš rozepsat i u motivací a strachů - například "nikdy nechtěl být Jezdcem" zní, jako kdyby už jím byl, ale nestál o to, většina lidí v Alagaësii si ani netroufne doufat, že by se Dračím jezdcem mohli stát, pokud jim není pět let a nehrají si s ostatními dětmi na hrdinské skutky. Jak ví o trpaslících a že by mu mohli něco říct o alchymii? Vážně pozor, chce to trochu se vcítit do toho, co všechno může vědět tvoje postava, a zatímco dneska není problém si něco vygooglit, středověk znamená, že všechno, co je za humny, je tak trochu pohádka (možná i ten Jezdec, dokud se neobjevil).
Jinak, Heliola můžeš klasicky skloňovat.
7 u fyzických dovedností: "Stupeň, který lze získat pouze notnou dávkou zkušeností - umí mnohé šikovné fígle, na které se dá přijít pouze intenzivním tréninkem, a může už kvalitně učit i ostatní. (Bez ostychu se může poměřovat s Legolasem a Gimlim v Helmově žlebu)" - hele já ti nevím, ale jen chozením po poušti level Gimli/Legolas nenastává sám od sebe, to už chce třeba učitele... zkus to trochu snížit, jestli je Hegežvér samorost/samouk.
Jo a všechny dovednosti prosím ve větičkách, ne jen nasekat bodíky, jak stojí v předloze pro psaní karty :)
Srdečně doporučuju projet celou kartu a zkusit opravit pár hrubek (shody podmětu s přísudkem, etc.)

Hodně štěstí!
Obrázek
How I Deal With My Problems
STEP 1: Escape the area
STEP 2: Remain undetected
STEP 3: Become anonymous
"Když mě povoláš, odmlouvání máš k tomu zdarma. Součást nabídkového balíčku."
(Bartimaeus)


THEY SEE ME LOADING, THEY WAITING

Hegezver

Henry Vesel (Hegežvér)

Příspěvek od Hegezver » 10. 5. 2018 10:37

Omlouvám se, nevěděl jsem, že to budeš číst znovu ty. :D
Hodně zdaru při čtení.

Uživatelský avatar
Finn

Henry Vesel (Hegežvér)

Příspěvek od Finn » 10. 5. 2018 10:59

my to čteme tak nějak podle toho kdo k tomu přijde dřív, ale to označování tučných změn je fajn pro všechny, někdo to třeba četl i když nenapsal komentář, jen čeká až ohlásíš že se můžem vyjadřovat znovu :D
Obrázek
How I Deal With My Problems
STEP 1: Escape the area
STEP 2: Remain undetected
STEP 3: Become anonymous
"Když mě povoláš, odmlouvání máš k tomu zdarma. Součást nabídkového balíčku."
(Bartimaeus)


THEY SEE ME LOADING, THEY WAITING

Hegezver

Henry Vesel (Hegežvér)

Příspěvek od Hegezver » 10. 5. 2018 16:22

Pojďme tedy na to. :oops:

Uživatelský avatar
Finn

Henry Vesel (Hegežvér)

Příspěvek od Finn » 24. 6. 2018 11:30

(jen malé upozornění, pořád platí že měsíc netknutá karta pak může být rovnou smazána! dej vědět co nejdřív, jestli opravuješ, nebo to necháváš být :))
Obrázek
How I Deal With My Problems
STEP 1: Escape the area
STEP 2: Remain undetected
STEP 3: Become anonymous
"Když mě povoláš, odmlouvání máš k tomu zdarma. Součást nabídkového balíčku."
(Bartimaeus)


THEY SEE ME LOADING, THEY WAITING

Hegezver

Henry Vesel (Hegežvér)

Příspěvek od Hegezver » 26. 6. 2018 11:34

Může te se na to vrhnou...Omlouvám se, že tu kartu dělám už na potřetí (nebo počtvrtý), je to poprvém co zkouším nějakou takovou RPG Online hru, takže nevím jak správně vytvořit postavu (i když si člověk přečte všechny pravidla ke hře a reálie)

Ohledně toho času kdy jsem nepsal, jsem si myslel, že už běží ty tři měsíce, kdy si musím počkat.

Čekám tedy na kritiku.
Hodně štěstí...

Uživatelský avatar
Hati

Henry Vesel (Hegežvér)

Příspěvek od Hati » 13. 8. 2018 13:32

Ahoj, vítej mezi námi, pusťme se do toho.
1) Hned u rodiny jsem nešťastně zaskřípěla zubama - píšeš krátkými holými větami a působí to spíš jako heslovitý seznam, než jako popis rodiny. Zkus si s tím pohrát.
2) Stejný problém vidím i u vzhledu, kde místo toho, abys vnější popis nějak kloudně načal a skončil, skáčeš rovnou doprostřed celé věci tím, že mluvíš o očích. Zkus to prosím vnímat míň jako výčet vlastností a víc umělecky - zkus se podívat třeba do karet už přijatých hráčů, jak to má asi vypadat.
3) Musím přiznat, že nejsem úplně šťastná z té rozdvojené osobnosti, ale budiž ti ke cti, že Victorie už aspoň není krvelačné sadistické monstrum; za to děkuju. Co se mi ale nelíbí je to, že Hegežvér má povahu asi třetinovou oproti Victorii - když už, tak pěkně půl napůl. A když už jsme u té duševní choroby...
Že chceš mít postavu s rozdvojenou osobností, to je sice fajn, ale takhle rozdvojená osobnost nefunguje. Jednotlivá alterega o sobě nevědí a vždycky se projevuje jenom jedno z nich, které má svůj vlastní charakter a vzpomínky - to co popisuješ ty, zní spíš jako self-made verze posednutí ďáblem, a to pod nálepku mentální choroby nevecpeš.
Z toho, co jsem četla dál, to chápu tak, že Hegežvérovi bylo na poušti zkrátka teskno a vytvořil si tak imaginární kamarádku Victorii. Samotné hlasy v hlavě ze samoty jsou už pochopitelně něco jiného než rozdvojená osobnost, a zatímco na rozdíl od předešlého s nimi pravděpodobně můžeš vést konverzaci, určitě by se nemělo stávat, že imaginární hlas v hlavě tě posedne jako Satan. Buď jedno, nebo druhé.
4) Do historie prosím zahrň i to, cos nakousl už v rodině - nechceme Hegežvérův příběh lovit po všech čertech, chceme ho mít při jednom, abychom si ho mohli přečíst v případě potřeby celý najednou.
5) Hegežvér šel hledat bylinky na poušť. Ok. Já osobně teda žila v přesvědčení, že poušť je suchá, vyprahlá a nehostinná, a že hledat bylinky by bylo moudřejší jinde, ale dobře.
6) "Během jeho cest se sukno zašedlo a ušpinilo tak, že nebylo vůbec k poznání. Když se ho lidé ptali, co nosíš, odpověděl: Hegež (v jeho rodině to byl výraz pro cokoliv, na jehož název si nemohl člověk vzpomenout) a tak mu začali lidé říkat Hegež wear (Hegež nosit). Zkráceně Hegežvér." - okej, tohle je tam jednak přilepené úplně random, a jednak to ani nedává z herního hlediska smysl, protože angličtinu nemáme a nepoužíváme, ale jinak palec nahoru za fantazii.
7) Že se Hegežvér dostal do civilizace je jedna věc, ale Hadarak je od Vroengardu daleko - jak se dostal konkrétně na ostrov?
8) Ok, teď jenom ze zvědavosti, co přesně si představuješ pod pojmem "základní lékařské náčiní"?
9) Ani sociální dovednosti prosím neuváděj takhle heslovitě.
10) Ačkoliv je naše středověká společnost o něco vzdělanější, než tomu bylo v jejím reálné předloze, čtení a psaní nejsou úplně běžné dovednosti. Kde přesně se jim Hegežvér přiučil?

Nenech se prosím výtkami odradit a hodně štěstí s úpravami,
Hati
Obrázek
#7085a1 | #000000

Odpovědět