Urun

Do tohoto fóra patří veškeré žádosti o přijetí nového herního charakteru.
Odpovědět
Urun

Urun

Příspěvek od Urun » 25. 3. 2020 22:39

Jméno: Urun
Pohlaví: žena
Rasa: člověk tmavé pleti(černoch)
Věk: Mladý dospělí
Povolání: žádné
Jazyk: lidský
Bydliště: pochází zpouště Hadarak ale nyní se nachází na ostrově


Rodina:
Otec: Dune
Matka: Džezba

Nebylo pochyb, že rodiče malou Urun milovali. Byla jejich zázrakem, protože byla Džezba dlouho považovaná za neplodnou a nemohla otěhotnět. Malé dívce pak vyprávěla o majestátném a mocném stvoření, které v den jejího narození protnulo nebe svými křídly a dalo jí život.
Dune, otec malé dívky, byl náčelníkem obchodní karavany, jež se zdržovala po většinu času v poušti Hadarak. Křižovala tamní pouštní duny, ale díky obchodu zavítala také do méně vzdálených měst či vesnic. Ona karavanská rodina neměla nouze o mnoho členů, mezi nimiž se nejvyššího věku těšila Urinina babička, které dívenka neřekla jinak než Bábí. Sama Urun ji nade vše miluje, vždy naslouchala jejím poutavým příběhům a učila se od ní. Dokud ji o všechno nepřipravila ona osudná noc.

Vzhled:
Urunina pleť je tmavého zbarvení kůže téměř na celém povrchu těla má široký plochý nos a plné masité rty a tmavé, často kudrnaté vlasy. Pro to si nechala zaplést rasta copánky. Ale když je neměla tak její kudrnaté a nepoddajné vlasy šli do všech stran. Má překrásný úsměv a bílé zuby. Oči má po rodině čokoládově hnědé. Oplývá velmi štíhlou a krásnou postavou, oproti svým vrstevníkům je vyšší a silnější. I když se to nezdá tak příroda ji obdarovala větší sílou, obratností. Avšak její jizvy se vždy zbarví, když se hojí do běla.


Povaha, záliby:
Než nastaly události oné „osudné“ noci, dala se Urun považovat za veselé a přátelské děvče s velkým životním elánem. Její zvědavost podobně, jako tvrdohlavost neznaly mezí. Velmi snadno se naštve a pokaždé ji trvá delší dobu, než se uklidní a takzvaně upustí páru a dotyčné osobě odpustí. Navzdory stinným stránkám její povahy má vřelý vztah k přírodě. Miluje ji stejně jako zvěř, není divu, že se jí příčí myšlenka lovu, a tak špatně snáší podobné výpravy za potravou. Preferuje tedy rostlinnou stravu a výživný hmyz, čímž si v očích ostatních vysluhuje často nepochopení, téměř až zhnusení. Nelibuje se v chladných zbraních s ostřím, proto velmi rychle přilnula k taktikám boje s holí.

Den osudný:
Dal by se nazvat taktéž dnem, kdy ztratila téměř vše, co kdy znala a milovala. Podařilo se jí sice přežít spolu s babičkou pouštní bouři, ale Urun zatrpkla a stala se z ní mrzutá a zachmuřená dívka, která nesnese přítomnosti nikoho jiného než Bábí a zvířat.

Záliby:
Než se stala osudová strašná věc v jejím životě, tak byla Urun veselá, milá, přátelské děvče. Strašně zvědavá a tvrdohlavá. Dokáže se vždycky nafouknout a než se uklidní a vypustí páru tak ji to trochu déle trvá. Miluje přírodu a zvěř nedokázala by ublížit nevinné duši, pro to nesnáší lov nesnáší ty výpravy za potravou. Nejraději by se cpala jen zeleninou a hmyzem. Což zas nepochopili ostatní. Místo ostrým zbraním dává přednost boji s tyčí, což si nadevše oblíbila.
Den osudný: Den osudný ji vzal všechny, které milovala. Dokázala s babičkou přežít a stala se zatrpklou mrzutým člověkem. Nesnášejíc, jakoukoliv přítomnost než své babičky. Možná jen ty zvířata.

Záliby: Zpěv, tanec, čtení, psaní, boj s tyčí a učení, jak ošetřit zvíře to jediné ji teď zajímalo a nejtemnější záliba samota.

Garderoba: Než začala putovat z babičkou po katastrofě která je potkala. Tak se oblékala do lehkých oděvů a byla vždy zahalena bílím pláštěm s kapucí, aby mohla cestovat v poušti. Když opustila poušť Hadarak, začala se kvůli změnám podnebí přioblékat.

Historie:

Poušť Hadarak tam se Urun narodila, pod širým nebem plný padajících hvězd. Chráněna v kruhu rozestavěných vozů karavanu a svou rodinou postávajících kolem ní a její matky. Tam započal její život.
A její cesta životem. Už jako malá byla hodně na před než kterýkoliv jiný vrstevník v jejich rodinné cestovní karavanské kolonie. A jen co dokázala, že sebe vyloučit srozumitelná slova, než udělala své první krůčky tak už jí její táta začal vštěpovat rady do života a učit ji.
"Urun pamatuj, život je dar a všechno, co se naučíš a vědět máš tě v životě povede."
a tvým údělem je, abys v životě zastoupila mé místo jako náčelnice této obchodní karavany" pousmál se na ni. Od narození strávila se svou rodinou dny i noci na cestách, nikde se nezdrželi dlouho a putovali vždy přes rodině známou poušť Hadarak.
Naučila se o pouští, naučila se v ní přežít naučila se najít zdroj vody a orientovat se podle hvězd. Rozeznat pouštní zvěř. Naučila se lovit a bojovat s tyčí a s pouští se sžít a být jako jeden. A ochotně se učila obchodním dovednostem. Ať cestovali kamkoliv tak vždycky se projevila její touha znát o těch národech všechno.

Stejnou dychtivost projevovala v zájmu znát jejich zbraně a styl boje. (Znát ne umět)
Ale její táta ji vždycky kladl na důraz že obchodování a vést karavanu je nejdůležitější než cokoliv jiného. Tance a zpěv jí vždy poučil, že patří k zábavě nikoliv k povinnostem obchodu. Jedno seji ovšem v životě podařilo rozhodit. Urun si nechala udělat tetování na jedné zastávce u trpaslíku za otcovým obchodem. Jé je… ta mu zvedla tlak, nadával, jak špaček, že si hyzdí tvář. Bohužel se už to nedalo změnit a otec se s tím musel smířit. Prostě pochopil že jeho jediná dcera je v pubertě a on v jejím věku nebyl žádný svatoušek ve 13 letech.
Jednou však ve dne, kdy cestovali po kraji pouště Hadarak přišla nečekaně písečná bouře. Bez milosti a varování zasáhla celou karavanu a rozdělila osadníky od svých rodin. I Urun, naštěstí zázračným způsobem přežila se svou babičkou. Díky babiččiným zkušenostem s písečnou bouří se ukryli v nejbližší jeskyním záhybu. Nikoho to nezabilo jen rozdělilo, ale to nemohla Urun s babičkou vědět. A s úzkostí a touhou přežít se vydali dál od pouště a putovali spolu 3 roky. Urun to změnilo, to dítě, které bylo předtím už dávno nebylo. Byla uzavřená mrzutá a hloubající ve vlastních myšlenkách. Putovali pár dní pouští a zázrakem narazili na nomády. Díky bohům to byla další obchodní karavana, se kterou začali putovat a dostali se k okraji pouště a v jedné vesnici se doslechli o bohatším místě, na kterým by zapomněli všechny strasti a ztišili by zármutek. Neměli žádné zázemí, ale měli cíl dostat se na ostrov veškeré hojnosti „Vroengard“. Nechali se vysadit na okraji veškeré pouště a vyrazili do nejbližšího přístavu „Nardea“. Což pár let zabralo.

Víra: Severní


Dovednosti

boj s  holí ):1/10
léčba zvířat:2/10
Zahradničení:2/10
znalost přírody:2/10
rychlost:2/10

Sociální dovednosti:
Žádné straní se. Chce to čas.
Urun je odtažitějším typem osoby, který se lidem po většinu času straní. Získání její důvěry vyžaduje značnou dávku úsilí a času.
Naposledy upravil(a) Urun dne 31. 3. 2020 21:02, celkem upraveno 1 x.

Urun

Urun

Příspěvek od Urun » 30. 3. 2020 21:09

Karta byla za pomoci mé kamarádky upravena do čtivého stavu a konečné fáze.
Urun je můj výtvor a nikdo mi nepomáhal.
Pro to mi to trvalo sepsat dlouho a Desire mně k tomu dopsání dostrkala.Za což jsem moc ráda. :)

Uživatelský avatar
Finn

Urun

Příspěvek od Finn » 31. 3. 2020 12:24

Dle klasického nepsaného pravidla stále držíme přísnější dohled nad druhými postavami někoho, kdo už tu byl a ví, jak to tu chodí.
Musím říct, že ve stávající verzi by až na pár výtek s Urun problém pravděpodobně nebyl, ovšem za celou část momentálně aktivního vedení máme mnohem větší problém s tím, jestli máme počítat s tím, že veškeré příspěvky za Urun by byly v duchu té první verze, která byla popravdě dost nečitelná.

Nemáme problém s tím, že někdo si nechal zkontroloval kartu někým dalším, aby ho upozornil, pokud tam je špatné i/y, nebo se ho zeptal na nějakou těžkopádnou formulaci, jenže tohle je změna naprosto celého textu - dá se ten pak vůbec považovat za tvoje vlastní dílo? A kdybychom to nechali projít, projdou stejnou kontrolou (čti kompletním přepsáním někým dalším) i všechny budoucí příspěvky? Nevím, kdo byl tak hodný a pomohl ti to zařídí teď, ale bude mít čas i potom na každé takové opravování? Rozhodně bych byla nerada, abys na tohle uháněla místní hráče, stačila mi ta ukázka šíleného urgování aka obepisování PMkami v tak krátké době po poslání karty... Klid, možná? :mrgreen:

Přecejen, jedná se o textové RPG, což je docela zásadní handicap, pokud vznikající postíky nebudou vůbec srozumitelné, a navzdory četným doporučením v minulosti to vypadá, že to pořád ani neproháníš wordem nebo jiným editorem, který by ti podtrhl hrubky... Jedna věc je, že se nemá urgovat, jak stojí v návodu Jak napsat kartu, a druhá věc, že ačkoli tohle “přepisování pomocníkem” neporušuje přímo pravidlo, že se nesmí kopírovat části cizích karet nebo z cizích webů, upřímně, nikoho se selským rozumem prostě nenapadlo připisovat do těch pravidel, že text musí být tvůj. Je to tak samozřejmé, že to tam prostě není napsané. Tak. A to je náš problém, abych to uzavřela: můžeme přijmout postavu, kterou de facto píše někdo jiný než její autor?
"Když mě povoláš, odmlouvání máš k tomu zdarma.
Součást nabídkového balíčku."
(Bartimaeus)
ᚠᛁᚾᚾᚪᚱᚠᛁᚾᚾ ᚷᚱᚪᛗᛇᛁᚪᛋ ᚪᚻᛚᛁᚳᚩᛇᚪᛚᛋᚩᚾ
KARTA POSTAVY | ARTIST XCHANGE | COMMISSIONS | PODPORA KOFEINEM ↓

Obrázek

Urun

Urun

Příspěvek od Urun » 31. 3. 2020 21:10

Chápu a omlouvám se za uhánění, které je mou špatnou vlastností a snažím sejí krotit.
Vložila jsem původní text své postavy, myslela jsem to dobře aby se to dalo lépe číst a opravdu postavu jsem vymýšlela sama. Chápu vás a pokud mi tato postava nebude povolena pokusím se sepsat jinou a dokázat že to umím.

Odpovědět