Tiberius Stork

Do tohoto fóra patří veškeré žádosti o přijetí nového herního charakteru.
Odpovědět
Stork

Tiberius Stork

Příspěvek od Stork » 17. 6. 2018 23:21

Jméno: Tiberius Stork

Pohlaví: Muž

Rasa: človek

Věk: 25 rokov

Povolání: pisár a ilustrátor

Jazyk: ľudský jazyk, trocha elfský (staroveký) jazyk

Rodina:
Matku: žena v domácnosti ktorá chce len to aby mal jej syn poriadnu prácu a všedný život
Nevlastný otec: pisár a prekladateľ, staral sa o neho ako vlastného syna, naučil ho čítať, písať i hovoriť elfsky,
Biologicky otec: ostal mu po ňom iba denník ktorý nasmeroval jeho život iným smerom

Bydliště/Původní bydliště: povodne pochádza z mesta Teirm, cieľom jeho cesty je Vroengard

Vzhled: Vždy čiste čierne krátke vlasy a usmievavé oči hnedé ako káva. Široké silne plecia ale štíhly pás, strednej výšky. Zubatý široký úsmev a veľký nos ktorý už stihol byť zlomený. Opálená pokožka. Chýba mu ľavá noha ktorú nahrádza jednoduchá protéza preto krivá, ale vie to zamaskovať ak je treba, inak sa opiera o palicu.

Povaha, záliby: Ukecaný vtipkár ktorý rieši aj ťaživé problémy humorom ktorým zľahči i najťažšie chvíle, čo môže niekedy liezť na nervy, ale zase vie byť i rozumný a vážny, poradiť či zaťať päsť ak si to situácia vyžaduje. Snaží sa prezentovať slušne a prikloniť sa k dobru, ale často má problém s autoritami či pravidlami kedy ho silné nutkanie láka urobiť presný opak toho čo sa od neho očakáva. Tiež si uvedomuje, že nie vždy je dobro tou správnou cestou, kedy k zastaveniu zla je nutne zašpiniť si ruky. Nenávidí nespravodlivosť a ponižovanie. Ma chvíle kedy je ťažké sa usmiať a buď sa stráca vo svojich myšlienkach alebo knihách ktorých spoločnosť vtedy preferuje väčšmi ako ľudí. Rád si spoločnosť v ktorej sa nachádza vyberá, ak si niet z čoho vyberať, radšej volí samotu. Nepotrebuje byť stredobodom pozornosti, jeho úprimnosť mu nedovoľuje mať veľa kamarátov, iba zopár ozajstných priateľov. Naozaj však verí iba sám sebe. Ma veľa stránok svojho JA ktoré ale neukáže vždy každému.
Je veľmi zvedavý a nedočkavý, vždy musí prísť na kĺb veciam ktorým nerozumie, čo je občas i jeho slabinou ako aj strach, že niekto ublíži ľudom ktorých ma rad. Nie malou slabinou sú pre neho ženy, ktoré mu vedia zamotať hlavu, romantikou, vtipnosťou a originalitou však aj on im, keď mu však hladkajú ego, je pre neho ťažké nepodľahnúť a nechytiť sa do pasce. Často je až priveľký snilko kedy lieta v oblakoch a zabúda stať nohami pevne na zemi.
Najdôležitejšia je však pre neho čestnosť, neklamať, nerobiť zle veci so zlým úmyslom, či pre vlastne obohatenie a ak niečo zle urobí, prevziať za to zodpovednosť.

Historie postavy: Vyrastal som s matkou a nevlastným otcom, bol pisár a ja som chcel kráčať v jeho stopách. Mal som šťastne detstvo a uvedomoval si, že mam čo veľa iných rovesníkov nie. Nikdy si nebolo na čo sťažovať, aj keď som sa občas z rozmaru sťažoval, no v skutočnosti mi nič nechýbalo a vďaka tomu (aj otcovi) bolo veľa môjho času zapleteného v knihách a snoch. Ako každý knihomoľ som aj ja stále sníval o dobrodružstve, láske a hrdinstve a ako každého aj mňa nakoniec vždy prevalcovala realita života. S prichádzajúcim vekom bolo však stále viac povinnosti a práce vo všednosti dni.
Dobrodružstvo však prišlo nečakane vo forme tvrdého úderu, ochorel som tak vážne, že ma to na dlhu dobu pripútalo k lôžku, dokonca sa môj život ocitol tak na hrane, že jedinou záchranou bolo amputovať mi nohu. Šťastie v nešťastí že som svoju chorobu prekonal čo bolo ako zázrak, zahojili sa i jazvy a naučil som sa znova chodiť. Ak však človek niečo také prežije už nikdy neje rovinky ako predtým. Nechcel som obyčajný život a tak vyhľadával problémy, učil sa bojovať a brániť, trénovať a ísť na hranu svojich možnosti. Chcel som však viac a dostal to.
Znova vďaka jednej nenápadnej knihe, presnejšie bol to denník môjho otca, môjho pravého otca o ktorom som do tejto chvíle nič nevedel. Nebolo ťažké uhádnuť prečo ho matka predo mnou schovávala, vedela, že môj život obratí naruby a ja nebudem kráčať po stopách s ktorými by bola spokojná. Zalapal som po dychu pri zistení, že posledné stránky denníka sú adresovane mne . Správa smerujúca ma do Vroengardu, miesta kde sa dozviem ešte viac o svojom otcovi a o tom kto vlastne som.

Víra postavy: Severná Viera, po chorobe vieru vníma trocha chladnejšie

Motivace a cíle: zistiť viac o jeho pravom otcovi, snaha vyhnúť sa nudnej smrti v posteli ako mu už raz hrozilo

Inventář: palica, nože, protéza, papier, brko a atrament,

Dovednosti

Fyzické dovednosti:
boj s palicou 3, vrhanie nožov 3, presnosť 5, mršnosť 3

Sociální dovednosti: humor, výrečnosť, romantik a gentleman v blízkosti žien

Jiné dovednosti: čítanie, písanie, krezba

Celarena

Tiberius Stork

Příspěvek od Celarena » 21. 6. 2018 20:12

Ahoj, ahoj! Jménem vedení tě tady vítám - a bohužel, předtím, než budeme moct kartu přijmout, měla bych k ní pár výhrad. Jsem si ale jistá, že to zvládneš lehko opravit, protože to vypadá, že psát umíš 😊

1) Vzhled potřebuje rozepsat. Podívej se klidně i do jiných karet, zkrátka, tři řádky jsou málo. Povahu máš rozepsanou pěkně, tak to samé zkus i se vzhledem. Je tam toho spousta k popisu.
2) Pozor, celou kartu máš napsanou ve třetí osobě a v historii najednou přecházíš do první, to by chtělo sladit.
3) Rozepsat by chtěla asi i rodina, zkus k těm členům napsat něco víc. Třeba jaké mají vzájemné vztahy, a možná by bylo dobré víc napsat o biologickém otci. Vidím, že to chceš hrát na záhadu, ale ačkoli Tiberius jako postava nic netuší, my bychom rádi :D
4) V historii bych pak možná byla pro rozepsání detailů – co to bylo za nemoc, že musel Tiberius přijít o nohu? A jak se pak bez té nohy učil bojovat? To by za rozepsání stálo, protože mrzák se jen tak něco sám nenaučí 😊 - ale tenhle bod v podstatě není tak zásadní, jako první tři.

To by bylo z toho zásadního asi všechno, ale až tohle upravíš, bude muset kartu schválit ještě někdo z vedení. Jinak se mi karta v podstatě líbí, ale ty stručné části, ajaj 😊

Finn

Tiberius Stork

Příspěvek od Finn » 24. 6. 2018 12:13

konečně ahoj a vítej i tady, Storku! :ahoy:

stejné, co jsem vlastně zmínila u předešlých karet - i když o tom tvoje postava nemusí vědět, něco málo o biologických rodičích, a tady i o těch nebiologických - mají jména? jak zhruba vypadají, ať víme, po kom Tiberius je? čím se živí? trošku třeba i rozvést vztahy, které mají s tvou postavou (....bože, ne incest, vidím minimálně část z vás jak se tlemí, huš!)

vzhled takhle určitě stačí, ale co třeba odstaveček navíc o tom, jak se obléká, v čem ho nejčastěji uvidíme? povahu a záliby jsi vedle toho rozvedl úplně bravurně, zkus to taky malinko natáhnout, aspoň o ten odstavec :D určitě pomůže použít věty se slovesy a nenechat to jen takhle heslovité

doteď jsi psal ve třetí osobě a historie je najednou z pohledu první osoby, trochu šok :D nechtělo by se ti trochu to učesat a celou kartu stylizovat buď tak, nebo onak..? i ve hře je pak takové nepříjemné, když jeden hráč míchá oba styly na střídačku...
víme, co to třeba bylo za nemoc, jestli jsi ji chytil jenom ty, nebo to byla nějaká epidemie ve městě...? kde třeba našel ten deník, nebo kdo mu ho dal? tím spíš chcem aspoň trochu víc náznaků, kdo byl jeho otec a co tam psal - jestli se tomu chceš věnovat teprve až se dostaneš do hry, nic proti tomu nemám, ale tady opravdu není skoro žádné info a to by se hodilo :D (čistě proto, abychom pak nezjistili, že tvůj otec je ztracený nástupce trůnu, ve skutečnosti ještě někde žije a chová na farmě diamantové poníky, kteří prdí duhu... jo, přeháním, ale i takové zvraty se na DR kdysi staly! až na tu část s poníky...)

taakže víceméně přesně to, co už napsala Cel - mám pocit, že velká část těch připomínek zmizí v okamžiku, kdy přepíšeš ty části, kde to máš jen takové heslovité, jako kdyby sis při psaní karty teprve dělal poznámky :oops: každopádně hodně štěstí, držím palce a budu se těšit :)
Obrázek
How I Deal With My Problems
STEP 1: Escape the area
STEP 2: Remain undetected
STEP 3: Become anonymous
"Když mě povoláš, odmlouvání máš k tomu zdarma. Součást nabídkového balíčku."
(Bartimaeus)

THEY SEE ME LOADING, THEY WAITING

Odpovědět