Počasí

Důležitá sdělení ohledně běhu fóra a také místo pro uživatelské diskuse týkající se celkového chodu webu. Záhodno číst. Pro všechny.
Uživatelský avatar
Sindúal

Počasí

Příspěvek od Sindúal » 28. 1. 2019 16:46

Herní den: 1637.
Reál. datum: 28. 1. - 3. 2. 2019
Datum: 15. Poupěnce, 56. rok Nového řádu
Roční období: Jaro
Událost: Sněženky

V uplynulých téměř dvou týdnech z ostrova pomalu a polehoučku zmizely i ty úplně poslední zbytky sněhu a ledu. Zdá se tedy, že zima už se snad dá definitivně prohlásit za ukončenou. Pár starousedlíků sice věští, že jelikož na ostrově pořád ještě zůstávají vrány a havrani, zima se zase vrátí, ale kdo by jim to věřil, když i dnes může cítit na tváři teplé sluneční paprsky a celá příroda pomalu začíná dýchat novým životem a probouzením se po dlouhém spánku?
Odkaz na kartu
Co se v kartě nedovíte, ale na vzhledu je to sakra poznat: Netřeba chodit okolo horké kaše, Sindúal je v současné době v natolik požehnaném stavu, že to tajit zcela jistě nejde, a každý kdo ji potká si to těhotenské břicho se špekem určitě nesplete (čestnou výjimku mají muži s ignoračním levelem 100 :bohoho: )

Uživatelský avatar
Morwen

Počasí

Příspěvek od Morwen » 25. 2. 2019 17:28

Herní den: 1641.
Reál. datum: 25. 2. - 3. 3. 2019
Datum: 19. Poupěnce, 56. rok Nového řádu
Roční období: Jaro

Za posledné dni z ostrova vymizli akékoľvek známky zimy a sama príroda sa zatiaľ ani zďaleka netvári, že by mala v pláne jej prinavrácať moc. To dosvedčuje aj krásne slnečné počasie, ktoré už hneď zrána privíta obyvateľov ostrova do nového dňa. Každý si tak dnes bude môcť užiť teplé slnečné lúče, ktorým len občas pretne cestu nejaký ten zblúdili mrak. Že môže byť ale predsa len skoré jarné počasie ešte klamlivé potvrdzuje navyše pofukujúci studený vietor, ktorý vás vonku privíta podobne ako ono jasné slnko.

Uživatelský avatar
Posel

Počasí

Příspěvek od Posel » 5. 3. 2019 14:45

Herní den: 1655. (skok!)
Reál. datum: 4. 3. - 10. 3. 2019
Datum: 3. Vrtkavce, 56. rok Nového řádu
Roční období: TRHY

Kromě studeného ranního vánku už jaro vypuklo v plné nádheře. Po sněženkách nastoupily krokusy, narcisy a hyacinty, alespoň tedy v zahrádkách květinářů. Zbytek ostrova se musí spokojit s tím, že se kopce zazelenaly ostrou jarní paletou, která kontrastuje s ještě zimními holými stromy. I ty ovšem začínají obrážet "kočičkami" a ve větvích vrb začínají pukat první zelené listy.
V Dorú Areabě se kromě toho rozparádily jarní trhy.

Uživatelský avatar
Posel

Počasí

Příspěvek od Posel » 11. 3. 2019 13:10

Herní den: 1656.
Reál. datum: 11. 3. - 17. 3. 2019
Datum: 4. Vrtkavce, 56. rok Nového řádu
Roční období: TRHY

Na celou tu rozkvétající jarní nádheru a zelenající se paloučky mladé trávy se během dnešního dopoledne snese zuřivá smršť miniaturních krup - chlad a přeháňky deště vydrží až do večerních hodin, kdy ještě přituhne. Jedinou světlou částí dne je večer, kdy mezi mraky vykoukne slunce na víc než pár sekund a společně s červánky a šimrajícím deštíkem vytvoří nad ostrovem úctyhodnou dvojitou duhu.

Odpovědět