Vroengardský žurnál [Edice Chrám 2019]

Jaro začíná úchvatně. Hned prvního Poupěnce přivleče Vespërlan s velkou nadějí k obstarání místečka pro své nové vejce (krásně šedavě rtuťové) Sindúal, aby ho společně uložily. Návštěvy Joshuy a nyní i Sagy možná přesvědčí jedno z vajec, aby prasklinkou naznačilo, že už je připravené pro svého vyvoleného… S tím, že při tom spadlo na zem a jestli by ho neměly vrátit zpátky, si neví rady ani Palú, ani Sandra.
Nakonec se však oceánově modrá Calperiä rozhodne pro Morwen.
Do Chrámu to spolu s Joshuou táhne nyní i Desiree a Walrona, Jezdce na Varnysovi. I přes všechen ten hluk a šum povídání ale sloupky zůstávají tiché až do letních svátků cestu a prvního Jahodanu, kdy se v horku rozběhnou prasklinky hned po dvou vejcích. S první letní bouří se teprve až v noci vylíhne vanilková Ayrelin pro Desiree a následuje ji bojující zelené vejce se zřejmě velmi silnými stěnami. Nefritově zelený Nöstradius se … Pokračovat ve čtení

Vroengardský žurnál [Edice Chrám 2018]

Hned na prvního Větrovce, kdy se z nebe řítil menší roj meteoritů, si vybralo k opuštění skořápky dráče z vejce Reanena a Aluccii, draků Tarien a Fionwëla. Malinová dračí holčička Gailath se rozhodla pro urgalku Narrashu.
Aby toho náhodou nebylo málo, hned na Svátky světel přinesli Palú a Hati do Chrámu tmavé, téměř až černé vejce, které se na slunci rozzářilo plejádou temně fialových a prupurových tónů s mlhavě zlatým světlem tepajícím uvnitř a nevzešlo od nikoho jiného než od Symbëline a Chezraela, ale moc dlouho v Chrámu nevydrželo. Reywë se promptně rozhodl vylíhnout se pro Edrica, královského hraničáře, což ho Chrámu přivábilo širé příbuzenstvo.
Lijavec se zasloužil o překrásné babí léto (a již na novém fóru) se do Chrámu zatoulalo několik dalších návštěvníků: Hevrana a Toiri.
Teprve až v zimě během svátku Spočínání se prometl prach, když se u sloupků nečekaně zastavil Jezdec Johan s cihlovým Eraiasem, aby na ně uložili černo-červené … Pokračovat ve čtení

Vroengardský žurnál

S prvními závany jara přichází i nový výtisk vámi oblíbeného žurnálu! I dozvěďte se více, co se ve světě slovutných dračích jezdců a jejich příznivců doposud událo!Drby, drby, z Chrámového dění!

Nenasytí zvědavost právě novinky z Chrámu nejvíce? Proto čtěte pozorně, co vše se na tomto posvátném místě událo. A že je toho dosti!
Nejprve je třeba zmínit, že se konečně opět zvedl zájem pokladnici dračích klenotů navštěvovat. Jakoby snad bělostná budova splývala s bělostným, zimním okolím, a návštěvníci k němu cestu ne a ne nalézt? Či snad zima v nich zchladila horoucí touhu potom ozkoušet dotek samotného osudu?
Tak či onak, nakonec se pár statečných duších odhodlalo a rozhodně nelitovalo! Obzvláště Morwen, která se držela spíš stranou, myslíc si, že svou přítomností zde se rouhá snad zákonům nejvyšším. A opak se stal pravdou! Pouhá přítomnost této tajemstvím zahalené dívky podnítila zvědavost jednoho z vajec prozkoumat hlubší význam tohoto setkání… A to … Pokračovat ve čtení

Vroengardský žurnál

Že dlouho jsme se neozvali s novinkami pro potěchu poveškeré zvědavosti? Že snad ani nic ke zmínce není? Ale kdeže! Jen se začtěte níže.

V Chrámu dračích vajec stále panuje napětí hmatatelné, neboť dračí poklady drnkají na nitky nervové všech dychtivých duší, když se ke klubání ne a ne odhodlat. A na výběr mají! Ne, že ne. Vždyť hned zkraje po připlutí se jim byla ukázat nová obyvatelka ostrova, Ranatar! Nebo snad touží po horečnějším hemžení kolem své maličkosti? Aby novicové svou neustálou přítomností narušovali jinak zimní klid panující vůkol? Inu, nenechte se vybízet dvakrát a spěchejte zkusit své štěstí! A nenechte se rozhodně odradit po prvním nezdaru, vždyť neoplývá v celé Alagaësii nikdo poťouchlejším humorem, než-li dráčata ukrytá v bezpečí svých skořápek.Nebo snad zájem obyvatelů k sobě strhly proběhnuvší trhy, kde roztodivné vůně a chutě mámily smysly všem ostrovanů? Či pozornost uzurpovalo nabízené, exotické zboží? Vždyť kdo by odolal hořko, štiplavé … Pokračovat ve čtení

Vroengardský žurnál

Slyšte, slyšte lide Vroengardský! Novinky nejčerstvější nejen z jezdeckého hemžení se k vám po dlouhé době opět snášejí!Začněme zprávami nejžhavějšími, tedy těmi z proslulého Chrámu dračích vajec!

Zde donedávna choulily se nehybně tři zářivé poklady dračího plémě, aniž by se ve svém spočínání nechaly kýmkoliv vyrušit. Snad pohnutí niterní však zažily, když jejich řady rozšířil další z pokladů. A ne jen tak ledajaký! Nýbrž jezdecký!
To cihlový drak Eraias našel vzájemné zalíbení v divoké dračici! A netrvalo dlouho, by se v Chrámu neobjevilo jejich vejce nejvzácnější. To se však ve své černočervené ohnivosti vůbec neleskne. Snad z lhostejnosti k dychtivým návštěvníkům, z nichž zatím ani jeden nestal se hodným jeho vylíhnutí?A přitom tolik nadějných duší brázdí ostrov křížem krážem, když přijaly jej jako svou novou domovinu!

Napřed svou nožkou břehu se opatrně dotkla jižanská dívenka Toiri, která sem přicestovala po boku svého bratra, jenž se rozhodl rozšířit rodinný obchod na daleký sever. Jen kdyby jejím snahám … Pokračovat ve čtení

Vroengardský žurnál

měsíc Slaměnec (irl listopad až prosinec 2017)

Chrám?
Během měsíce Slaměnce žádné z dráčat neopustilo bezpečí své skořápky. Ale, aby na ně snad někdo nezapomněl, ke konci měsíce se Chrámem chvíli neslo lehounké zvonění drápů o skořápku, jak se jedno z dráčat nepokojně vrtělo ve svém dočasném domově.
Které to ale bylo, to nikdo netuší

Co nového v Baště?

Rozruch, který způsobilo obnovení řádů, začal pomaličku utichat a všichni jejich členové se pustili s chutí do vlastního výcviku. Noví vůdci zase začali pomaličku pronikat skrze taje vedení (a papírování) a vnitřně se začali srovnávat i s tím, že teď na jejich ramenou leží zodpovědnost za jiné.
Ederan si v rámci svých nových povinností jako Představený vyzkoušel i smlouvání s navrátivší se Shairen ohledně možnosti složit pozměněnou přísahu. Po poměrně bouřlivé debatě o svobodě a zodpovědnosti nakonec Shairen přijala původní znění své přísahy, ale její vztah k Ederanovi (ani Ederanův k ní) tato epizodka rozhodně nevylepšila.
A aby těch … Pokračovat ve čtení

Vroengardský žurnál

Tak už i první měsíc nového roku je za námi, a že by byl na události chudý, to se zrovna říci nedá. Staly se věci velké natolik, že jejich dozvuky hýbou celou Baštou, ale i příhody, které pouze pobaví. Třeba to, jak Nox málem přišel o kulky, protože moc zíral na nic netušící urgalku! Nebo jak Keziah vysklil okno ve špitále s před běsnící doktorkou musel býti zachráněn čerstvě zaměstnanou sestřičkou Sigwanith.


Vajíčka a dráčata?
Jako vždycky začnu v středu u novinek největších. Totiž těch chrámových, kde se v posledním dni oslav Gunterovy slávy na svět vylouplo první letošní dráče! A byl to potomek Ysondriela a Telperen, kdo si tohle označení ukradl pro sebe. Novopečený Jezdec Walron, který si cestou za svým partnerem duše stihl zlomit ruku, zcela jistě velmi ocenil, ž u líhnutí byla přítomna zručná léčitelka a znalkyně Líf – Sindúal.
Že je novovylíhle pořádný nezbeda, to poznaly hned nejen chrámové … Pokračovat ve čtení

Vroengardský žurnál

Další měsíc za námi a zase celkem náročný!


Vajíčka a dráčata?
V chrámu po tý době dlouhý konečně ňáká změna! Ze situace téměř vzduchoprázdné se ve stav skoro plný během jednoho dne proměnil. Proč? Inu trojička pověřených jezdkyň přivezla malé překvapení z Dračích hor. Tarien uložila na sloupek vejce světle žluté barvyPalú pak jeden oceánsky modrý skvost a Celarena pak poklad jakoby vytesaný z kusu nefritu. Celé tohle zaplňování sloupků pak završila dvojice Telperen a Ysondriel, když chrámu svěřili své mosazné vejce s ocelově šedými “prasklinkami”.

Nicméně na ostrov se po dlouhé době vrátila i jiná dvojice draků, která přivedla na svět vlastního potomka. Rhonina a Syriönova dcerka se však vylíhla dříve, než ji vůbec stihli do chrámu donést a to hned po jejich přistání u dračího altánu. K líhnutí své vnučky se nachomítla i její babička Irinife a tím, kdo byl ledovo-ametystovou dráčinkou zvolen k údělu jezdeckému byl lišák Shagy.

A co že se děje v baště?
Shagy vypořádávající se s svým nečekaným jezdectvím se zatoulal … Pokračovat ve čtení

Vroengardský žurnál

Měsíc co měsíc a furt se držím! 😀 (Myslím herní čásek rejpálci!)

Chrám? Tentokráte dobré zprávy z chrámových zdí vskutku mám! A to také drazí moji, že už jen jedno vejce zůstává na sloupku opuštěné. Obyvatelka bronzového pokladu totiž svého jezdce vyhlídla si a není jím nikdo jiný, než v předchozím zpravodaji tolik propíraný Nox. Nebo Lux? Inu vyberte si.
Jak dlouho zde asi ještě setrvá potomek Reanenův? Čeká na někoho opravdu speciálního, nebo je snad vejce zkažené a nikdy z něj nic nebude? Doufejme v tu první možnost, už jen kvůli rodičům. 


A co jindá?

I zbytek ostrova ožil nějakou tou událostí. Ulice Areabské totiž na den zaplnil ruch Dračího reje a přivábil mnoho známých i neznámých tváří. Mimo jiné i Sindúal vyšla ze stínu, by prohodila pár slov s nejčerstvější jezdeckou dvojičkou, Maressa jejiž druhá dušenka odmítala poznat krásy společného létání zde propůjčila svůj hřbet Shagymu, který byl k leteckým radovánkám mnohem svolnější a náš katík Walron ochutnal něco málo z Fälenorovi elské … Pokračovat ve čtení

Vroengardský žurnál

Jáááj, pravidelný měsíčník už je zase tady! (Myslím herní čásek rejpálci!) 

Tak co v chrámu? Ňáké změny?Ani prd! Ani dobré ani špatné! Příchod jara asi nefunguje a dráčata ven nespěchají a stejně tak ani žádný nový poklad z těl draků místních či divokých nepřibyl. Jak dlouho tomu asi zůstane? A kterou z těch dvou změn, viděli bychom radši? Asi tu první co? Však už tam ta dvě vejce vězí tak dlouho, že by mohla začít plesnivět!


Co adeptíci vyváději?

Celkově jako by Vroengard po sledu událostí z posledního měsíce líně pospával a probouzel se jen pomalu. To by ovšem musely nejdřív z nebe padat trakaře, aby redaktor našeho bulvárního plátku něco ke zmínce nevyšťoural. Krom toho, že do města přišly trhy.
Chtěli byste vědět, jak to vypadá, když sličná elfka, to zosobnění důstojnosti, ve strachu uprchne před psiskem na strom? Určitě ano, kdo by nechtěl! A přesně taková podívaná se naskytla Keaně s … Pokračovat ve čtení