Počasí

Důležitá sdělení ohledně běhu fóra a také místo pro uživatelské diskuse týkající se celkového chodu webu. Záhodno číst. Pro všechny.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Posel
Příspěvky: 617

Počasí

Příspěvek od Posel »

Herní den: 2326.
Reálné datum: 7.11. - 13.11.2022
Datum: 14. Tajan, 58. rok Nového řádu
Roční období: Zima
Událost: -

Tání hromad sněhu a ledu pokračuje, na jezeru Terra se lámou ledy, Mastha zvedá svou hladinu a i Raniel se pění a hučí namísto obvyklé poklidnosti. K tomu si připočtěte teploty kousíček nad nulou a zejména sluníčko, které konečně skutečně hřeje. Jakmile zapadne, teplota se povážlivě sníží, ale dokud vesele svítí na obloze? Paráda!
Uživatelský avatar
Posel
Příspěvky: 617

Počasí

Příspěvek od Posel »

Herní den: 2327.
Reálné datum: 14.11. - 20.11.2022
Datum: 15. Tajan, 58. rok Nového řádu
Roční období: Zima
Událost: -

V brzkém ránu je možné nabít si zadnici neočekávaným podklouznutím na ledovce, která se přes mrazivou noc uhnízdila na táním zvlhlé dlažbě. Stačí ale hodinka slunečního svitu, z ledu se znovu stane voda a nebezpečí pádu je zažehnáno. Odpoledne oblohu pokryjí mraky, což teplotu pocitově srazí dolů, i tak se ale bude pořád držet pár příjemných stupínků nad nulou. Sem tam se ozývá i líbezný ptačí zpěv a dotváří atmosféru pomaličku se blížícího jara.

Také se objevily další zprávy o rytíři v černém, který pod znakem Moriarů chránil lid Severu - tentokráte spasil karavanu jedoucí z Hadaraku do Bullridge od útoku jednoho z pouštních kmenů. Jak obchodníci sami říkají, nebýt jeho, došlo by újmy zboží i jejich životy. A přitom se nezdržel ani na poděkování!
Uživatelský avatar
Posel
Příspěvky: 617

Počasí

Příspěvek od Posel »

Herní den: 2328.
Reálné datum: 21.11. - 27.11.2022
Datum: 16. Tajan, 58. rok Nového řádu
Roční období: Zima
Událost: Pálení paní Zimy

Ráno a později večer nepříjemně zaštípe na tvářích mráz, ale v době, kdy na obloze vykukuje zpoza pár mráčků sluníčko, je vcelku příjemně. Dokonce i sluneční paprsky začínají skutečně hřát a doslova tak lákají k nastavení obličeje a užití si jejich síly. Pozor ale na nastydnutí, meze, kašny a lavičky si v sobě stále uchovávají zimní chlad.

A nesmíme také zapomenout na novinky z pevniny! Dubový rytíř, tak lidé začali ochránci Severu přezdívat, znovu zasahoval. V Teirmu odevzdal do rukou správce přístavu partičku svázaných pirátů. Šeptanda začíná spekulovat, jestli oním dobrodincem pod černou přilbicí není sám mladý král. Ještě větší šeptanda pak, že rytířem je královna.
Uživatelský avatar
Posel
Příspěvky: 617

Počasí

Příspěvek od Posel »

Herní den: 2339. (skok!)
Reálné datum: 28.11. - 4.12.2022
Datum: 27. Tajan, 58. rok Nového řádu
Roční období: Zima
Událost: -

Předchozí dny byly ve znamení postupného tání a oteplování se. Z půdy vyrašily sněženky a bledule, tráva se začínala zelenat a na větvích se dokonce objevilo prvních pár odvážných pupenů budoucích listů. Spolu s přírodou roztávala i srdíčka většiny obyvatel a každý se s gustem zasmál a odpověděl na pozdrav.

To vše ale skončilo dnešní noci. Během pár hodin teploty klesly hluboko pod nulu a na Vroengard se vrátil ledový vítr a sníh. Spoustu sněhu. Ráno se ohlásí jen slabým světlem, jak se slunce skrývá do šedých mračen. Žádné teplo, žádný počínající nový život. Jen mráz a bělostná sněhová pokrývka. A tajemný návštěvník na Nábřeží.

Pod přívalem nečekaného sněhu skoro zapadly i novinky z pevniny. Královna-matka byla přepadena během své tradiční návštěvy sirotčince u příležitosti Pálení paní Zimy. Zatímco její gardu zvládli maskovaní útočníci vyřídit, na Dubového rytíře již jejich síly nestačily. Svědkové však jasně praví, že ani před zachráněnou členkou královské rodiny rytíř nesejmul svou černou přilbici, byť jinak dvorskou etiketu vysekl bez váhání.
Odpovědět