Počasí

Důležitá sdělení ohledně běhu fóra a také místo pro uživatelské diskuse týkající se celkového chodu webu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Posel
Příspěvky: 851

Počasí

Příspěvek od Posel »

Herní den: 2251.
Reálné datum: 13.6. - 19.6.2022
Datum: 29. Opadan, 58. rok Nového řádu
Roční období: Podzim
Událost: Vlčí hony, Svátky předků a Dny šedé mlhy

Bahno včerejšího dne přetrvává i do toho dnešního, alespoň tedy do doby než se časně odpoledne nachýlí slunko ke svému západu. Poté teploty citelně poklesnou a rozčvachtaná bahnitá břečka ztvrdne na kámen. Také se objeví lezavý ledový vítr dostávající se i pod sebevíce utažené vrstvy oblečení.
Tento nepříjemný vítr během večera a noci nad ostrov nakupí těžká černá mračna slibující buď parádní buřinu, nebo další sníh.
Uživatelský avatar
Posel
Příspěvky: 851

Počasí

Příspěvek od Posel »

Herní den: 2252.
Reálné datum: 20.6. - 26.6.2022
Datum: 30. Opadan, 58. rok Nového řádu
Roční období: Podzim
Událost: Ukládání, Vlčí hony, Svátky předků a Dny šedé mlhy

Temná mračna nad ostrovem v kombinaci s nízkými teplotami nakonec nepřinesly bouřku, ale první letošní chumelenici. V kombinaci s větrem se nejednalo o moc romantickou záležitost, spíše o malou a tvrdou sněhovou krupici, která nepříjemně štípe do obličeje a dlaní, ale (minimálně) na dětské radosti to nic neumenšilo, jelikož sníh na zemi zůstával a odpoledne v rozích a u plotů začaly vznikat první naváté sněhové kupky, ze kterých se dal brát sníh na koule. Ne snad, že by držely při sobě, ale to neznamenalo, že se o to místní děti nebudou pokoušet znovu a znovu.
Uživatelský avatar
Posel
Příspěvky: 851

Počasí

Příspěvek od Posel »

Herní den: 2264. (skok!)
Reálné datum: 27.6. - 3.7.2022
Datum: 12. Setmělce, 58. rok Nového řádu
Roční období: Zima
Událost: Pouštění draků, Spočínání

Předchozí týdny přinesly oficiální začátek zimy, ale počasí spíše vypadalo, že se zima a podzim hádají, kdo z nich tu má vládnout. Některé dny tak byl mráz a padal sníh, v jiné se zas napadaná bělostná deka měnila v břečku a bláto. Byly dny, kdy se dalo vyjít s kabátem ledabyle přehozeným přes záda, ale také dny, kdy proti štípání mrazu nepomohlo kabátů ani pět.

A právě jeden z těch mrazivých dnů byl i dnes. Na oknech byly ledové květy, veškeré mělké louže přes noc zamrzly a vít, který fičel, byl příjemný podobně jako kostka ledu hozená za košili. Ale děti (a jistě i spousta dospělých s mladistvou myslí) i tak jásaly, vždyť právě na dnešek připadaly slavnosti pouštění draků, a to byl vítr jejich kamarád! Navíc to ani nevypadalo, že by měl začít padat sníh a rozmočit těla papírových dráčků, takže ideální počasí k soutěžení!
Uživatelský avatar
Posel
Příspěvky: 851

Počasí

Příspěvek od Posel »

Herní den: 2265.
Reálné datum: 4.7. - 10.7.2022
Datum: 13. Setmělce, 58. rok Nového řádu
Roční období: Zima
Událost: Pouštění draků, Spočínání

Větrné, chladné počasí přetrvává, a tak zatímco při zahrabávání žaludů do země je sázení ke svátku spočínání o to obtížnější, pouštění draků to i nadále přeje. Vítr je trochu nevyzpytatelný, přemetá tam a zpátky kupy právě zameteného listí, honí je po zahradách i ulicích a leckdo musí vymrkat něco, co mu vletí nedopatřením do očí. Kousky ledu ze zrcadla zlé královny to naštěstí nejsou, ale i tak je pochopitelné, proč z takového počasí mají i nadále radost především děti.

K pozdně odpoledním hodinám náhle vítr asi na hodinu nevysvětlitelně ustane. Ovšem ten, který se zvedne potom, už žádná legrace nebude. Na noc se na ostrov nachystala větrná smršť, která bude servávat kůru ze stromů, špatně připevněné došky i tašky ze střech a všechno lehké, co se rychle neschová do stavení. Ani ti největší draci si netroufají v takových podmínkách vzlétnout a místo toho se tu a tam proslechne o nehodě draka Riccalena, který si v podobném nečasu zlomil křídlo…
Uživatelský avatar
Finn
Příspěvky: 161

Počasí

Příspěvek od Finn »

Herní den: 2266. a 2267.
Reálné datum: 11.7. - 24.7.2022
Datum: 14.-15. Setmělce, 58. rok Nového řádu
Roční období: Zima
Událost: Spočínání

Silný vítr ustává až odpoledne 14. Setmělce a nechává za sebou parádní spoušť. Mrholí, nebe je zatažené a svět jako kdyby ztratil barvy. V noci najednou ve městě uvidíte, jak se v záři pouličních lamp snášejí k zemi lehounce jako při baletním představení sněhové vločky. Tu a tam, jedna a druhá, postupně jich přibyde, ale menší sympatická chumelenice se spustí až k půlnoci. Vypadá to, že pouštění draků bylo poslední zamávání podzimu, protože zima už je definitivně tady - začínají totiž přípravy na Zimní slunovrat*, což bude znamenat spoustu dárečků, někdy dokonce i pro ty, kdo se celý rok stranili společnosti :bohoho:
K ránu najdete skoro všude na ostrově ne zas tak překvapivé překvapení, a to chřoupající vrstvičku sněhu, která v dopolednem malinko povolí a pak zase ztuhne. Teplota se pohybuje přesně kolem té zmatené nuly, kdy voda neví, co má pořádně dělat, a způsobuje to pořádně červené nosy, tváře a uši. Vítr se i se svými mírnějšími potomky Vánkem a Komínovou Meluzínkou sbalili a vyrazili nejspíš na dovolenou (přesunuli se na pevninu), takže Vroengard je očividně v první fázi přeměny v ledové království.


* Pro představu, následující herní den bude ještě 16. Setmělce, pak přijde skok a my si to trošičku přizpůsobíme: Od 1.8. tu budeme mít něco jako Vánoce uprostřed léta. Protože je mezi vámi určitě pár cvoků, co si v srpnu broukají koledy, těšte se a počítejte s menší herní akcí v Hostinci U Tančícího draka.
Obrázek

"Když mě povoláš, odmlouvání máš k tomu zdarma.
Součást nabídkového balíčku."
(Bartimaeus)


Uživatelský avatar
Posel
Příspěvky: 851

Počasí

Příspěvek od Posel »

Herní den: 2268.
Reálné datum: 25.7. - 31.7.2022
Datum: 16. Setmělce, 58. rok Nového řádu
Roční období: Zima
Událost: Spočínání

Ke křupajícímu sněhu pod nohama někdy nad ránem přibydou naducané vločky snášející se z oblohy. To, co dopoledne bylo občasné a romantické se během postupujícího dne změní v regulérní husté sněžení a v pozdním odpoledni se dokonce nadýchané vločky změní v nepříjemně bodající sněhovou krupičku, která není romantická ani trochu, ale zato začne na zemi vytvářet tu větší tu menší sněhové kupky.
Uživatelský avatar
Posel
Příspěvky: 851

Počasí

Příspěvek od Posel »

Herní den: 2280. (skok!)
Reálné datum: 1.8. - 7.8.2022
Datum: 28. Setmělce, 58. rok Nového řádu
Roční období: Zima
Událost: Zimní slunovrat, Spočínání

Předchozí dny byly tu se sněhem, tu beze sněhu, ale vždy s prohlubujícími se mrazy - letošní zimní slunovrat tedy určitě na blátě nebude, což vyvolává o to větší nadšení mezi dětmi a kupodivu i mezi jindy škarohlídskými dospěláky.

A Zimní slunovrat, vědom si té váhy očekávání, k tomu přistoupil vskutku zodpovědně. Mráz štípe do tváří, vítr jen sem tam hravě pohoní vločky v radostném víru po zemi a v průběhu dne se z nebe začne snášet stovky a stovky nových bělostných teček vytvářejících nové závěje. Sníh dostane tu skvělou konzistenci, ze které se snadno tvoří koule a sněhuláci, takže počet obyvatelstva ostrova se rázem téměř zdvojnásobí.
Uživatelský avatar
Posel
Příspěvky: 851

Počasí

Příspěvek od Posel »

Herní den: 2281.
Reálné datum: 8.8. - 14.8.2022
Datum: 29. Setmělce, 58. rok Nového řádu
Roční období: Zima
Událost: Spočínání

Teploty oproti včerejšku o něco stouply, ale naštěstí ne natolik, aby se ze sněhu stávalo bláto. Což je dobře, protože pořád lepší, když sněží, než když prší. A že dneska se sníh z oblohy snášet nepřestane ani na chvíli - stačí být venku jenom minutku a už máte všude po oblečení malé sněhové závějky. K večeru sněžení zesílí natolik, že bude vidět sotva na pár kroků před sebe.
Uživatelský avatar
Posel
Příspěvky: 851

Počasí

Příspěvek od Posel »

Herní den: 2282.
Reálné datum: 15.8. - 21.8.2022
Datum: 30. Setmělce, 58. rok Nového řádu
Roční období: Zima
Událost: Spočínání

Včerejší chumelenice se neobtěžovala vysněžit během noci, a tak i tento den provází bělostná obloha, bělostná zem, bělostný vzduch a bělostné cokoliv (a kdokoliv) se zrovna venku nachází. Když tak později odpoledne sníh jako lusknutím prstů ustane, je to skoro až podezřelé.
Ať už se ale budou sebelepší oči koukat kol kolem, z oblohy už nespadne ani jedna jediná vločka usvědčující počasí jen z pokusu o žertovné nachytání místních obyvatel. Jen ta černočerná oblaka se dál kupí nad hlavou a vypadají hrozivě.
Uživatelský avatar
Posel
Příspěvky: 851

Počasí

Příspěvek od Posel »

Herní den: 2283.
Reálné datum: 22.8. - 28.8.2022
Datum: 1. Mrazivce, 58. rok Nového řádu
Roční období: Zima
Událost: Spočínání

Absence sněhu dále trvá, ale to nikomu nemůže zlepšit náladu. Ne s těmi černými mračny hrozícími bohovévíčím hned nad hlavou. A zdálo se to, nebo od včerejška ta kupa ještě ztmavla a klesla níž?
Po hospodách se začíná řešit konec světa a do Bašty přicházejí první nesmělí sedláci s žádostí o nějaký magický zásah, protože tohle počasí určitě není přirozené a oni by s tím měli něco dělat, protože co kdyby se zrovinka zítra obloha rozhodla spadnout úplně?
Odpovědět